Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Všechno možné

Trošku se proletíme

2. prosince 2012 v 20:35 | Kerria
Tak mi také bylo nabídnuto jedno teplé místečko v letadle. A protože nemám zrovna nic rozumnějšího na práci... A protože jsem po týdením háčkovacím výstavkovém maratónu poněkud vyšťavená na to, abych vymýšlela vlastní námět na článkek... Prostě proletět se občas letadlem neuškodí!

Co nebo kdo je kurva?

7. listopadu 2012 v 16:41 | Kerria
Přišlo mi to mailem a docela pobavilo. Nejsem sobec, tak se s vámi podělím.

Zeptali jsme se dětí, co znamená slovo kurva a jak to dopadlo?
Esterka, 8. roků: Kurva je ta, která neumí zaparkovat. Alespoň podle tatínka.
Miško, 6 roků: Kurva je Sparta, protože otec vždycky říká: "Kurva Sparta, kurva Sparta", nevím, co je to Sparta, ale asi také nějaké neslušné slovo…
Žofka, 6 roků: Kurva? To je neslušné slovo, co vyslovuje tatínek, pokud mu nejde počítač.
Peťo, 7 roků: Kurva je taková teta, která spí s takovými strýčky kteří nedokáží spát sami, protože se bojí tmy.
Zorka, 6 roků: Kurva je ta, která je velmi namalovaná a nemá peníze na šaty, proto stojí při cestě a od strýčků řidičů si bere na šaty peníze.
Petra, 6 roků: Kurva je taková teta, která pracuje pouze večer, protože tehdy chodí tatínkové z práce unavení, a ona s nimi debatuje. I já bych chtěla být jednou kurva …
Milan, 4 roků: Kurva je pes u sousedů, protože štěká nad ránem, táta je rozhořčen a říkal, že zavraždí tu kurvu psa. Podle mě kurva je nějaký pes, jako například knírač, jen je hlučnější.
Brigitka, 7 roků: Kurva je taková teta, která sexuje za peníze. Vím to, protože jsem se zeptala tatínka. Ale nevím, co to je sexovat, protože táta mi to už neřekl.
Vierka, 5 roků: Kurva je naše teta, protože maminka říkává, že už zase přijde ta kurva si půjčit peníze, a tehdy vždy přijde naše teta.


Asi bychom si měli před dětmi dávat víc pozor na pusu.

Nový účes

14. února 2012 v 17:19 | Kerria
Musím se vám pochlubit. Od víkendu mám nový účes. A kdo mi ho vytvořil - no přece můj miláček manžel.

Sexy prácička

6. února 2012 v 21:04 | Kerria
Co to držím v rukou?

Co jsme to snědli?

17. září 2011 v 17:57 | Kerria
Ač to na pekáči vypadá velmi podobně, králíček to není.

Virtuální žranice

16. dubna 2011 v 12:00 | Kerria
Minulý týden můj blog oslavil narozeniny. V komentářích někteří čtenáři projevili zájem o skutečnou oslavu. Co bych pro své fanoušky neudělala, že? Tak vás (trošku opožděně) zvu na virtuální zahradní párty s grilováním. Dokonce i počasí se umoudřilo, tak nic nebrání si to náležitě užít.

Stát by mohl více ušetřit na handicapovaných

11. února 2011 v 16:14 | Kerria
Handicapovaní lidé stojí naši státní kasu nemalé peníze. Tedy přesněji, nejen handicapovaní, ale o této skupině lidí toho vím o něco více než o jiných.

Stát na nich sice šetří, kde může. Pořád jim snižuje všemožné dávky a zpřísňuje podmínky pro jejich přiznání. Ale stále je to málo. Díra ve státní kase se pořád zvětšuje a téměř jistě nás i v příštích letech čekají další úsporné balíčky obsahující snižování platů či dávek a zvyšování daní. Občané se musí stále více uskromňovat, zatímco státní subjekty vyžírají větší a větší díru v rozpočtu.

Kolik je hodin?

12. prosince 2010 v 18:06 | Kerria
O nejnovější brněnské atrakci už toho bylo řečeno i napsáno spousty. Ač žiju jinde, jakožto rodačka se o dění ve své domovině zajímám a tak jsem byla zvědavá na to poněkud kontroverzní dílo, které už dostalo přezdívku "Brněnské š...n". Konečně se tedy naskytla příležitost a já mohla obdivně shlédnout na toto umělecké dílo.

Jak jsem tak na to tak koukala, napadlo mě (mimo jiné zajímavé myšlenky), že bych svým čtenářům mohla dát hádanku. Protože hlavním smyslem této moderní skulptury je měřit a ukazovat čas, tak otázka je jednoduchá: V kolik hodin byla pořízena tato fotografie?

Kolik je hodin
Na náměstí jsem to teda nerozluštila, přestože jsem postupovala přesně podle návodu. Až když jsem zkoumala fotografii doma, tak jsem zjistila, že to skutečně ukazuje čas. Fotografii v originální velikosti najdete TADY. Své odpovědi můžete psát do komentářů. Pokud se vám to nepodařilo rozluštit, můžete si alespoň tipnout.
Kolik je hodin 2

U hádanek na blozích bývá zvykem také nějaký diplomek pro vítěze. Jenže já nerada chodím s davem, takže odměnou za rozluštění této hádanky vám budiž pobavení při hledání odpovědi. Správnou odpověď se dozvíte ve středu 15.12. v odpoledních hodinách.

PS: Taky vás napadla otázka, jestli někde poblíž neprodávají originální suvenýry pro turistky?

Správná odpověď:
Bylo přesně 11:23, takže Andy a Mauron byli nejblíže. Blahopřeji.
Tady si také můžete poslechnout oslavnou ódu - stojí za to.

U červeného volka

8. prosince 2010 v 18:11 | Kerria
Nechodíme příliš často na oběd do restaurací. Obvykle jen párkrát do roka. A ve většině případů jsme se službami našeho pohostinství spokojeni.  Žebříček nejhorších podniků, kam už zřejmě nikdy nevkročím, je velmi krátký - vlastně dosud obsahoval jen tři podniky. Nedávno jsem připsala i  restauraci U červeného volka v Olomouci na Dolním náměstí.

Kuriozitka

11. října 2010 v 18:08 | Kerria
Při studiu archivních dokumentů člověk občas narazí na různá překvapení, někdy příjemná (např. více informací než je obvyklé) jindy nepříjemná (nedá se to přečíst...). A někdy narazíte na úsměvnou kuriozitku, jako např. tuto:

Příjemné sobotní odpoledne

10. října 2010 v 18:28 | Kerria
Také jste si toho všimli? Letošní podzim se nám snad vysmívá. Sluníčko se na nás usmívá jen zřídka a obvykle jen ve všední dny, kdy jsou všichni zavření v práci nebo ve škole. Přijde pátek, a kde je sluníčko! Schová se za šedivou clonu mraků a skoro celý víkend proprší.

Léto s chřipkou

27. července 2010 v 16:52 | Kerria
Tak jsem si uprostřed léta vyrobila docela slušnou chřipku. Zdá se vám to jako vtip? Bohužel není. Stačilo k tomu jen málo. Zavřít si na noc v ložnici okno.

Octomum

24. června 2010 v 16:56 | Kerria
Možná jste se včera večer taky dívali na Maximámu - pořad o Nadye Suleman, která loni v lednu porodila osmerčata. Přiznám se, že mi tato loňská senzace nějak unikla. Ale se zájmem jsem se na pořad podívala. Musí to být náročné starat se o tolik dětí, před osmerčaty se jí už narodilo 6 dětí. Všech 14 dětí bylo počato uměle ve zkumavce.

Nebezpečí bezpečnostních pomůcek

21. června 2010 v 16:58 | Kerria
Někdy skutečně žasnu nad tím, jak se rodiče snaží děti stále chránit před úrazy. S pásy a později autosedačkou jsem se poměrně lehce smířila. Skutečně od dob mého dětství je provoz daleko hustší a hlavně rychlejší. Stejně tak jsem dítku koupila přilbu na kolo a na jejím nošení při cyklistice trvám. Ne proto, že bych se bála, aby si při pádu nerozbilo hlavu. Důvod je daleko praktičtější: je jednodušší naučit dítě nosit přilbu vždy, než mu neustále vysvětlovat proč teď musí a jindy ne. A na silnici přilbu mít musí, na to je zákon.

Důvod k národní hrdosti

20. června 2010 v 17:38 | Kerria
Nedávno jsem do jedné internetové diskuze napsala svůj názor, že matky jsou daleko závislejší na svých dětech, než obráceně. Byla jsem ostatními diskutujícími rozcupována na padrť, co že prý to jsem za krkavčí matku. Mezi jinými mě zaujal názor - volně přepsáno, že "Dítě do 3-4 let věku není dostatečně vyzrálé na to, aby mohlo být po nějaký čas bez matky. A že odloučení mu může způsobit psychické problémy."

Tak jsem zas jednou šáhla do h...

16. června 2010 v 18:46 | Kerria
Co asi myslíte, že je v tomhle balíčku?
Tak jsem šáhla do h 1

Já v něm čekala normální filé. Ale kdepak.

Vypadáš skvěle

12. června 2010 v 18:09 | Kerria
Nejsem žádná modelka a móda mi ani moc neříká. Nevím, jestli mám nějaký styl. Otázku, co na sebe, příliš neřeším. Přesto mi není tak úplně lhostejné jak vypadám. Některé ženy "v domácnosti" o sobě tvrdí, že zpustly. To není můj případ. Můj šatník sice doznal změn - přizpůsobil se mé nové roli.
Pro ty, co mají pocit, že zpustly, mám pár tipů, jak si vylepšit sebevědomí, možná i image.

Pro koho jesle?

18. května 2010 v 21:53 | Kerria
Barcelonské cíle ukládají, aby v roce 2010 mělo 33 % dětí do tří let přístup k jakékoli formě péče o děti, aby se odstranily překážky účasti žen na trhu práce.

A mě napadá otázka: Pro koho? Proč má naše republika z rozmaru EU investovat do něčeho, co vlastně ani nepotřebujeme? Samozřejmě chápu, že jsou ženy, které se chtějí věnovat kariéře a jesle jsou pro ně nezbytné, ale na druhou stranu moc nevěřím, že by jich bylo tolik - tedy celá 1/3.

Slyšeli jste o projektu ELSPAC

15. května 2010 v 16:30 | Kerria
Na nás, maminky, se neustále odevšad hrnou různé informace, co je pro naše děti nejlepší. Toto se týká především kojení (ale nejen toho). Kampaň kolem kojení mi v mnohém připomíná TV reklamy na různé výrobky, mnohdy pochybné kvality. Nejsem proti kojení, jen mi prostě vadí ten humbuk, který se kolem dělá. Neustále jsme zasypáváni informacemi, že kojené děti jsou zdravější, inteligentnější, méně trpí alergiemi apod. Ale čím jsou ty informace podložené? Zatím jsem nepochopila, jak by mohlo kojení ovlivňovat inteligenci. Zohledňují tyto statistiky také dědičné dispozice, životní prostředí, sociální podmínky apod?

Neúcta k učitelům

8. května 2010 v 8:30 | Kerria
Nedávno mi přišlo mailem povídání o tom, jaký je učitelské povolání adrenalin. Jak je náročné čelit třicítce rozjívených dětí, kteří si jich vůbec neváží, ba přímo jimi pohrdají. A rodiče? Ti se obvykle přidávají na stranu dětí. Kde se vlastně bere ta všeobecná neúcta k učitelům?
 
 

Reklama