Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Rodina

Ticho za čokoládu

25. září 2011 v 19:15 | Kerria
Tento týden zemřel manželův vzdálený strýček. Vyjádřeno rodovými vazbami: s manželovou maminkou byli vlastníci. Tedy přízeň hooodně vzdálená, zde na Hané (možná i jinde) vyjadřovaná slovy "naše a jejich kráva se napily z jednoho potoka". Přesto s touto rodinou manžel udržuje snad nejvřelejší vztahy ze všeho svého příbuzenstva a i oni nás mají celkem v oblibě, o čemž svědčí pozvání na pohřeb, který se odbýval "v úzkém rodinném kruhu". Dokonce i na parte byl použit u termínu posledního rozloučení minulý čas, což dává tušit, že mimo onen úzký rodinný kruh rozesílali parte až po obřadu.

Týrané dítě

19. října 2010 v 18:17 | Kerria
Každá nová kauza o nějakém týraném dítěti vždy znovu a znovu šokuje veřejnost. Podle mě jsou to jen špičky obrovského ledovce. Mezi námi je podstatně více týraných dětí, o nichž se nikdy nikdo nedozví.

Střídavá péče

27. června 2010 v 18:42 | Kerria
Mám za sebou jeden rozvod. Už je to strašně dávno. Zůstala jsem sama s dítětem, o něž otec nejevil nikdy zájem. Zpočátku mi to přišlo skvělé, odpadly nějaké nechutné tahanice o děti, nebylo třeba řešit rozdílné názory na výchovu… Jenže…
Zatímco já se starala o dítě a stále na něj musela brát nějaké ohledy, ex-manžel si mohl dál užívat života jako naprosto svobodný člověk. Nikdy nemusel oželet nějakou akci jen proto, že se mu zrovna nepodařilo sehnat hlídání.

Návrhuju změnit "rodinnou politiku státu"

18. června 2010 v 18:00 | Kerria
Na mém oblíbeném serveru zase vyšel článek, který strhl bouřlivou diskuzi. EU nám "nařizuje", aby do školek chodily už dvouleté děti! Ponechme stranou názor Mgr. Marie Těhtalové (autorky zmíněného článku). Diskuze pod článkem je plná nejrůznějších názorů a postřehů - hotová bitva o to, zda v r. 2012 zůstanou matky s dětmi doma, nebo je strčí do školek...
Já bych vás chtěla seznámit s se svým vlastním pohledem na celý problém rodičů s dětmi. A hlavně s možným řešením celé situace, tak jak ho vidím optimální já.
 
 

Reklama