Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Postřehy studenta

Hvězdičky z Burundi

16. května 2012 v 17:15 | Kerria
Víte, jak vypadá vlajka státu Burundi? Já už to vím a asi do smrti nezapomenu. Dostali jsme totiž ve škole za úkol nakreslit vlajku Burundi, tedy přesněji: Napsat kód, po jehož spuštění se vlajka nakreslí. Na první pohled maličkost.

Vektory + Matice = C

28. dubna 2012 v 17:15 | Kerria
Blíží se konec letního semestru. Vlastně v pátek jsme měli poslední přednášky a začalo nám zkouškové období. Ačkoliv náš profesor matematiky se s náma nesere. Semestr nám o jednu přednášku zkrátil a místo ní rovnou vyhlásil zkoušku.

Jedeme dál!

27. ledna 2012 v 17:54 | Kerria
Po odmlce se vracím nejen k vám, ale i k rubrice ze studenstkého života. Pokud vás zajímá, proč byla tato rubrika tak dlouho mimo, tak důvod je prostý. Před rokem jsem prostě neudělala tu nejdůležitější zkoušku (paradigmata) z prvního ročníku a možná z celého studia, ohodnocenou takovým množstvím kreditů, že jsem nemohla ve studiu dál pokračovat.

Nervozita stoupá

3. ledna 2011 v 18:29 | Kerria
Zkoušky se nezadržitelně blíží a já mám čím dál neodbytnější pocit, že to nikdy nemůžu zvládnout. Poslední dvě domácí cvičení z paradigmat jsem neodevzdala celá. V každém mi chyběla jedna úloha. Přesto jsem doufala, že dosáhnu potřebného množství bodů pro zápočet. Nedosáhla jsem, chybí mi jediný bod (to je k vzteku!), což znamená, že se teď mořím s posledním domácím cvičením, které ti nejlepší dělat nemuseli. A štve mě to, protože drahocený čas, kdy jsem se mohla věnovat jen zdokonalování již nabytých znalostí, trávím zmateným listováním ve skriptech a hledáním řešení věcí, které jsem na té poslední přednášce absolutně nepochopila.

Lost In Shocking Parentheses (LISP)

31. října 2010 v 18:43 | Kerria
Předpokládám, že stálí návštěvníci zaznamenali pokles aktivity na tomto blogu. Ne, není to tím, že už bych neměla co říct. Pořád se kolem děje spousta věcí, které stojí za zmínku. Klidně bych mohla přidávat i tři články denně. Jenže není čas svoje názory a myšlenkové pochody sepisovat. Samotnou mě to mrzí, protože mě blogování docela chytlo a líbí se mi.

První dojmy

17. října 2010 v 18:28 | Kerria
Tento pátek mi začala škola. Jak jsem už kdysi dávno (v srpnu) psala, rozhodla jsem se zkusit si VŠ a aby to nebylo tak fádní, rovnou jsem se přihlásila na "údajně" jeden z nejtěžších oborů - Informatiku.

Zpátky do školy

28. srpna 2010 v 19:27 | Kerria
Vžycky jsem chodila ráda do školy. Ne, že bych školu nějak extra milovala, ten institut mi zrovna neučaroval, ale ráda se dozvídám nové věci a škola je místem, kde je to možné. A tak jsem pochopitelně chtěla jít po maturitě na vysokou. Jenže... Řízením osudu i vlastními chybami jsem místo vysoké chovala Báru. A jako samoživitelka, navíc bez možnosti hlídání, jsem si o dalším studiu mohla nechat jen zdát.
 
 

Reklama