Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Peníze

Antireklama taky funguje

1. října 2012 v 17:14 | Kerria
Klidné hladiny blogového světa rozvířila série článků na téma "placené recenze" a přivýdělky z blogování vůbec, morální a etická stránka věci, prodejnost blogerů a podobné věci. Zpočátku jsem tu debatu považovala za naprostou ztrátu času. Přesto jsem občas nakoukla, možná i proto, že článků bylo více, a postupně z nich a zvláště pak z komentářů vycucla pár zajímavých informací.

Má vůbec smysl si spořit na důchod?

14. března 2012 v 22:49 | Kerria
Sice málo, ale platím si penzijní pojištění, asi jako většina normálních lidí. Čím dál více si však kladu otázku, jestli dostanu své uspořené peníze zpět, až jednou dosáhnu důchodového věku? Zatím se nás všechny pojišťovny i politici snaží přesvědčit, že penzijní připojištění je zárukou klidného stáří. Já však mám své pochybnosti.

Nabízím přivýdělek

19. září 2011 v 18:09 | Kerria
Už se vám někdy stalo, že jste potkali někoho, kdo vás požádal o pár odpovědí do nějakého dotazníku? Za každý vyplněný dotazník má dotyčný nějakou provizi, zatímco vy za své odpovědi nedostanete vůbec nic. To však vždy neplatí. Existuje firma, která za vyplněný dotazník zaplatí přímo vám - dotazovaným.

Nabízím přivýdělek

26. května 2011 v 8:28 | Kerria
Už se vám někdy stalo, že jste potkali někoho, kdo vás požádal o pár odpovědí do nějakého dotazníku? Za každý vyplněný dotazník má dotyčný nějakou provizi, zatímco vy za své odpovědi nedostanete vůbec nic. To však vždy neplatí. Existuje firma, která za vyplněný dotazník zaplatí přímo vám - dotazovaným.

Vánoce na dluh

16. prosince 2010 v 19:02 | Kerria
Opět jsou tu Vánoce a jako každý rok se objevují zprávy o tom, že Češi si na Vánoční dárky půjčují a to doslova ve velkém. Tak nevím: Mám tomu věřit, nebo si jen novináři přivydělávají skrytou reklamou?

Peníze na dosah

5. srpna 2010 v 17:25 | Kerria
Peníze jsou všude kolem nás a stačí je jen zvednout. Tvrdí to náš prezident Václav Klaus a já s ním víceméně souhlasím. Jenže jen málo lidí má schopnost je vidět.
Život na rodičovské dovolené se mi začal líbit. Dostanu 7600 od státu rodičák a k tomu si mohu neomezeně přivydělat. Je spousta věcí, které se dají na mateřské dělat a vylepšit tak rodinný rozpočet. Namátkou jen některé z těch, které maminky v mém okolí dělají nebo dělaly z domu:

Jak žijí socky

4. srpna 2010 v 15:32 | Kerria
Jsme socky. Naším hlavním zdrojem příjmů v současné době jsou různé sociální dávky. Manžel je plně invalidní a pobírá ID. Já jsem v současné době na RD s naším rvouletým synem. Když k tomu připočtu ještě přídavky a daňový bonus na děti, tak od státu dostáváme téměř 20 tis. Měsíčně - to je víc než 2/3 našich celkových příjmů. K tomu si můžeme takřka neomezeně přivydělat. Samozřejmě toho využíváme a oba (já i manžel) jsme si sehnali práci z domu na poloviční úvazek za cca 4 tis - tedy rodinný rozpočet vylepšujeme o 8 tis. A celkem máme k dispozici asi 28 tis.

Proč nefunguje letadlo

10. července 2010 v 15:55 | Kerria
Letadlem nemám na mysli dopravní prostředek. Ty snad fungují tak jak mají. Letadlo, pavouk, pyramida, nebo chcete-li také Multi-Level-Marketing (=MLM). Myslím, že neexistuje člověk, který by se s tím nesetkal. Když už jste odolali a nezapojili se, určitě máte v okolí někoho, kdo to na vlastní kůži vyzkoušel.

Nejvýhodnější rodičák

13. června 2010 v 17:38 | Kerria
V době, kdy jsem přecházela z MD na RD, jsem hledala informace, abych se mohla rozhodnout o té nejlepší a nejvýhodnější délce rodičáku. Tyto informace jsem vyhodnotila a došla k závěru:

Zrada zvaná úsporné žárovky

9. června 2010 v 20:47 | Kerria
Jsou úsporné žárovky skutečně úsporné? Já si tím nejsem tak jistá. V naší domácnosti zatím máme dvě úsporky, které ovšem měníme každý rok. Zatímco v ostatních svítidlech máme obyčejné žárovky a jejich životnost se zdá být takřka neomezená = vydrží několik let.

Parní čistič LUX

4. června 2010 v 16:29 | Kerria
Zazvonil telefon. Na druhém konci drátu je milá paní, která nám nabízí předvedení parního čističe a součástí prezentace má být vyčištění jedné věci v naší domácnosti a to prosím zdarma! Telefon vzal manžel a na slůvko "zdarma" se chytil. Souhlasil s návštěvou dealera a na otázku, co si budeme přát vyčistit, odpověděl: "Koberec v obyváku."

V(d)ěčné téma: Porody

27. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Téma porodů je mezi ženami velmi oblíbené a často diskutované. Především kdy kde a jak která rodila, spokojenost/nespokojenost s průběhem, personálem porodnice, a hlavně tzv. rutinní zásahy do porodu. V souvislosti s tím už ve mně nějakou dobu hlodá myšlenka, jak to vlastně s těmi tzv. rutinními zásahy do porodu skutečně je. Myšlenka dozrála a tak jsem si řekla, že je nejvyšší čas ji srozumitelně formulovat a vypustit do světa.

Diskriminace chovatelů psů

16. dubna 2010 v 21:56 | Kerria
Je to nespravedlnost! Proč jsou u nás psi diskriminování formou nemalých poplatků za jejich vlastnictví? Proč neplatí i majitelé koček, králíků, papoušků, či akvarijních rybiček?

Dobrá hospodyňka pro pírko přes plot skočí

7. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Říká jedno staré pořekadlo. Možná si řeknete, že v dnešní době alergiků už takřka nikdo nespí v peřinách, a tak už to dávno neplatí. Platí stále, jen ta peříčka vypadají dnes trošku jinak. Pojďme je tedy spolu sbírat.
 
 

Reklama