Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

O životě a tak

Čeká mě těžká zkouška

24. února 2012 v 21:25 | Kerria
Zítra mě čeká náročný den. Náročný hlavně po psychické stránce. Jsme pozvaní na rodinnou oslavu - teta slaví šedesátinky a přála si nás tam všechny mít. Pozvánku jsme dostali už před měsícem a já dlouhou dobu zvažovala, zda jít nebo ne. Po skoro dvou letech bych se měla opět potkat s mámou... Jaké to bude?

Čaj u královny

9. listopadu 2010 v 18:43 | Kerria
Docela ráda chodívám do divadla. Bohužel můj manžel nikoliv, což vzhledem k tomu, že divadlo nemáme za rohem představuje dost vážný problém. Nevadí mi jít do divadla sama, ale potřebuju někoho jako taxikáře, který by mě tam zavezl a zase po skončení přivezl zpět. Docela jsem uvítala možnost zúčastnit se zájezdu do Prahy na divadelní představení.

Hledám práci

14. září 2010 v 18:51 | Kerria
Jak jsem vás již informovala, Honzík měl tři roky a nastoupil do školky. Což znamená, že já bych měla jít do práce. Jenže sedím doma. Krize dolehla i do zemědělství a za ty tři roky můj zaměstavatel postupně snížil stav zaměstanců o více než 10 lidí. Směšné číslo, že? Ale když si uvědomíte, že před odchodem na MD bylo ve firmě 53 zaměstnanců, vychází nám snížení  stavu skoro o 20% za tři roky. To už je dost. A pochopitelně s mým návratem už se taky nepočítalo.

Zákon akce a reakce

3. srpna 2010 v 8:44 | Kerria
"Každá akce vyvolá nějakou reakci." To platí ve fyzice, dalších vědních oborech a dokonce i v běžném životě.
Zatímco ve většině oborů se dá následná reakce předpokládat, v životě nikoliv. Zde jsou jednotliví aktéři totiž velmi nestabilní. Vše závisí na spoustě dalších faktorů a tak nikdy nemůžeme odhadnout jak druhý zareaguje.

Jsem tlustá

16. července 2010 v 18:14 | Kerria
Prokletí zvané tloušťka. Kolik lidí se tím trápí? Kolik lidí s tím marně bojuje? Jen doufám, že já tomu nikdy nepodlehnu.

Jste normální?

26. května 2010 v 16:30 | Kerria
Ne, prosím, neberte tu otázku osobně. Jen se zkuste zamyslet! Skutečně jste normální? "No, samozřejmě!" napadne rozhořčeně mnohé z vás. Jenže... odpověď není tak jednoznačná, jak se na první pohled zdá.

Několik důvodů proč mít děti

2. května 2010 v 18:52 | Kerria
Už dlouho přemýšlím o tom, proč někteří lidé mají děti. Ne, že by je neměli mít. Až na pár výjimek každý má právo mít děti. Přemýšlím o důvodech, proč si lidé děti pořizují. Co je k tomu vede?

Senioři

29. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Čtvrtina mladých lidí ve věku 15-29 let si myslí, že senioři žijí na úkor mladší generace. Pro řadu mladých lidí představují senioři spíše ekonomickou zátěž a zdroj problémů, který jim odčerpává peníze, které jim podle jejich názoru patří. Vyplývá to z jediného reprezentativního výzkumu Věková diskriminace - ageismus Lucie Vidovičové."

Článek který včera vyšel na novinky.cz pobouřil několik mých starších známých a mě přiměl k zamyšlení na toto téma. Celý článek

Jak se máte?

18. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Také jste si toho všimli? Zatímco všude ve světě je otázka "Jak se máte?" považována za zdvořilostní frázi a dle etikety se na ni patří odpovědět "Děkuji, dobře." případně něco podobného, u nás v ČR toto společenské pravidlo neplatí.

Mezi námi děvčaty

8. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Neustále se na mě ze všech stran hrnou nářky kamarádek i známých, že jim jejich partner s ničím nepomůže, že jsou na všechno samy apod. Vždycky si v takovou chvíli říkám, jaké vlastně mám štěstí, že ten můj je jiný! Až mě to přivedlo k zamyšlení, proč je ten můj takový exot? Podělím se s vámi o svoje myšlenky na toto téma.
 
 

Reklama