Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Na téma týdne

Nesplněný sen malého děvčátka

15. září 2010 v 18:25 | Kerria
V 70. Letech minulého století žila malá holčička, jedno z mnoha tzv. "Husákových dětí". Ta holčička chodila s maminkou do samoobsluhy kolem školky, do masné kolem jiné školky, pak také do mlékárny kolem školky i na dětské hřiště vedla cesta kolem školky. Holčička postávala smutně u plotů všech těch školek a se závistí hleděla na všechny ty prolézačky, kolotoče, klouzačky, houpačky, domečky a jiné atrakce, které na žádném z okolních hřišť nebyly.

Čím to začalo

29. srpna 2010 v 19:18 | Kerria
Hudba nás provází životem už od kolébky. Zpočátku jsou to jen písničky. Nevnímáme ji jako něco vyjímečného a pro náš život významného. U každého z nás však nastane okamžik, kdy se o hudbu začneme zajímat více, oblíbíme si nějaký styl, interpeta... Pamatujete si ještě, kdy u vás ten zlom nastal?

Blbější téma nebylo?

26. srpna 2010 v 20:17 | Kerria
Už minulé pondělí, kdy byla vyhlášena anketa na příští téma týdne, jsem byla otrávená. Vzhledem k oblibě různých hudebních žánrů u blogerů všech věkových kategorií a majoritní většině pubertální mládeže v komunitě blogu, bylo celkem jasné, jak anketa dopadne. Bohužel, příjemné překvapení se nekonalo. Dle mého názoru, kterékoliv navržené téma by bylo lepší, než vítězná HUDBA.

Možná neobvyklá sbírka

25. srpna 2010 v 20:16 | Kerria
Jsem milovníkem hudby, tedy přesněji písniček. Kdysi jsem byla i sběratelkou písniček. Nebyl to jen obyčejný zpěvník. Skutečně to byla sbírka všech možných druhů a žánrů. Vedle popu byly lidovky, operní árie i znělky z večerníčků. Jediným kritériem pro zařazení do sbírky bylo, aby písnička měla nějakou myšlenku. Jenže to měla skoro každá.

Hudba zabiják

24. srpna 2010 v 19:37 | Kerria
Poslech hudby se pro mnoho lidí stal nezbytností. Jejím poslechem si zpříjemňují nudné denní povinnosti a rituály. Moderní technologie jim umožňuje poslech hudby kdykoliv ,kdekoliv a hlavně nenápadně. A tak denně potkáváme lidi s miniaturními sluchátky v uších. A jen málokdo si uvědomuje, že v některých situacích to může být i životu nebezpečné.

Strach z mámy

20. srpna 2010 v 20:33 | Kerria
Máma - člověk, který by měl dávat pocit bezpečí. Ale někdy tomu tak není.

Hezky se bojíme

19. srpna 2010 v 19:23 | Kerria
"Ty ses trošku bála, viď?"
"Bála. Ale hezky jsem se bála."

Smutný život bez Anime

6. srpna 2010 v 14:53 | Kerria
Nechápu, jak jsem dosud mohla žít bez Anime! Díky fanouškům se mi tento týden konečně otevřely oči.

Otaku a prasárničky

5. srpna 2010 v 21:10 | Kerria
"To přece zná každý..." Ozývali se fanoušci Anime v komentářích, když se diskutovalo o tomto tématu týdne. Tak co se jim najednou nelíbí?

Proč Japonky pláčou?

3. srpna 2010 v 19:03 | Kerria
Přiznám se, že ještě v neděli jsem netušila, co to Anime vlastně je. No co, tak nic nenapíšu, stejně na téma týdne píšu jen občas. Ale pro jistotu jsem koukla do Wiky. A hle... Já vlastně Anime znám! Občas si ho s manželem pouštíme před spaním místo Večerníčku.Vždyť pohádky by měly nést i nějaké poučení a ani nám dospělým občas neuškodí se něco nového přiučit.

Tolerance podle módy

1. srpna 2010 v 22:25 | Kerria
Současné téma týdne přineslo množství různých názorů a pohledů na problematiku nejen homosexuálně orientované menšiny. Zaznělo nespočet názorů, které stály minimálně za zamyšlení. Bohužel jen málo čtenářů bylo takového počinu (tedy zamyšlení) schopno.

Normální nejsou

1. srpna 2010 v 8:13 | Kerria
Je zajímavé, kolik lidí je schopné tvrdit, že homosexualita je normální. Normální je být rozvedený. Normální je mít maturitu. Normální je být na něco alergický. Být homosexuál rozhodně normální není!

Je mi to jedno

31. července 2010 v 19:05 | Kerria
Sice jsem všechno k tématu nečetla, ale mám pocit, že většina blogerů se rozepsala o tom, že jim homosexuálové nevadí a nechápou jak je někdo může odsuzovat. No a pak se tu objevilo pár článků, že je to nechutné a jak to vůbec můžou dělat. A na které straně stojím vlastně já?

Adopce... Ano či ne?

30. července 2010 v 17:40 | Kerria
Pročítám články na téma týdne a nutí mě to se také zamyslet. Hosexuálové, registrované partnerství, výchova dětí... Měli by mít homosexuálové právo vychovávat děti, nebo neměli? Zkusím vyjádřit svůj pohled.

Časová díra

15. července 2010 v 17:49 | Kerria
Jsem na blogu asi jediná, kdo vlastně ani pořádně netuší, co to ten Facebook je. A po pravdě, ani to raději vědět nechci. Už takhle mi internet žere až příliš času.

Hrrr na ně!

10. července 2010 v 20:38 | Kerria
Na koho? Přece na "lúsofoucké BlOgisQy".

Jak ho vidím já

9. července 2010 v 18:05 | Kerria
Krutomluv... Původně jsem chtěla na toto téma napsat jediný článek. Proč taky psát článek o někom, koho jsem neznala ani osobně, ani virtuálně a vzhledem k tomu, že patří už do historie, mě jeho osoba ani nezajímala. Ale nedá mi to. Asi kolem letěl Múzák a potřeboval si odpočinout.

Lidé mají krátkou paměť

3. června 2010 v 17:00 | Kerria
Právě proběhnuvší volby a k tomu téma týdne "komunismus". Jak příznačné! Vždyť komunisté ve volbách získali přes 11 % hlasů. Spousta lidí se podivuje, jak je mohl někdo vůbec volit. Ale co je na tom k nepochopení. Lidé mají krátkou paměť a s odstupem času vnímají tu dobu úplně jinak než v euforii krátce po "plyšáku".

Ateismus je také VÍRA

21. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Sice se nedá říct, že náboženství (odvozenina od slova boží), ale víra to je. Ateisté jsou hluboce věřící lidé, někteří z nich až fanaticky věřící.

Který bůh je pravý?

19. dubna 2010 v 22:54 | Kerria
Na světě je několik set, možná i tisíc různých náboženství. Které z nich je to správné? Který bůh je tedy ten jediný pravý? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Najdeme ji v Bibli, stejně tak i v Koránu a zřejmě i v dalších svatých knihách. Dokonce je obsažená v antických i jiných bájích nebo mýtech. Nevěříte?
 
 

Reklama