Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Na téma týdne

Zahrajem si na reklamy

28. července 2011 v 17:30 | Kerria
Před mnoha lety jsem působila jako pomocná vedoucí mineralogického kroužku při domě dětí v Brně. Vyvrcholením celého roku byl potom letní tábor "za kamínky". Jeho hlavní náplní bylo pochopitelně chození do terénu, kde jsme se všichni snažili získat nové úlovky do našich mineralogických sbírek.

Druhá tvář = tajemství

7. července 2011 v 17:28 | Kerria
Druhá tvář... Něco, co skrýváme... Tajemství...
Dlouho jsem přemýšlela, jestli k tomuto tématu budu něco psát a hlavně co. Až úterní film Rodinné hříchy, vysílaný na Nově mi napověděl. Některé rodiny mají také dvě tváře. Jednu, kterou ukazují veřejnosti a tu druhou ukrytou za zavřenými dveřmi.

Chosé nepřijel - pokračování

3. července 2011 v 20:26 | Kerria
Pamatujete si scénku Josefa Aloise Náhlovského Pepinda? Josef Náhlovský nám v ní nastínil děj prvního dílu své připravované telenovely. Telenovela se měla jmenovat právě Pepinda a díl Chosé nepřijel. Kdo nezná může shlédnout třebas ZDE.

Vyrobte si vlastní seriál

30. června 2011 v 19:14 | Kerria
V dnešní době je seriálů velmi mnoho. Na všech stanicích běží seriály a to tak, že prakticky neustále. Takže pro běžného diváka není velkým problémem vzít 3-5 seriálů, pěkně je smíchat a vytvořit něco úplně nového. Něco, s čím autoři původních epizod vůbec nepočítali.

Poznáte seriál?

28. června 2011 v 19:45 | Kerria
Kdesi v Čechách, je městečko Kamenice. V minulém století se v něm děly poněkud zvláštní věci. Například se vypařil rybník a o pár dní zase pro změnu napršelo jen do toho vypařeného rybníka. Městečko je slavné tím, že se v něm narodil jistý Adam Bernau, slavný vědec a nositel nobelovy ceny. Tím vším ovšem bude až později. My to víme jen díky expedici z budoucnosti, která v roce 1984 toto městečko navštívila, aby zachránili géniovy poznámky před požárem. Právě tato expedice byla příčinou oněch podivných příhod. Od té doby však uplynulo už mnoho let, génius je pravděpodobně na stáži někde ve světě a i městečko doznalo několika změn.

FnTT: Vesmír

19. června 2011 v 23:42 | Kerria
Už nějaký ten pátek vedu v autorském klubu rubriku "Fotíme na téma týdne". Mým záměrem bylo ve zkratce předvést všem stěžovatelům na ta "příšerně nemožná" témata, že každé téma se dá nějak zajímavě uchopit a zpracovat. A domnívala jsem se, že v autorském klubu se najde dost kreativních lidiček s fantazií.

Do minulosti bez stroje času

11. června 2011 v 0:26 | Kerria
Mnohý genealog by možná uvítal možnost cestovat v čase. Bylo by jistě zajímavé navštívit své předky a zeptat se jich přímo na všechno, co nás zajímá. Ale bohužel, tuto možnost nemáme a tak sbíráme drobné střípky poznatků a skládáme nekonečné puzzle naší rodové historie. Naštěstí máme množství dobové dokumentace, která nám poodhalí minulost i bez nějakého stroje času.

Moje města

9. května 2011 v 21:58 | Kerria
Sice vždycky říkám, že každý může psát na každé téma týdne, ale tentokrát je to téma skutečně diskriminační. Co máme psát my z vesnice? Když žádné svoje město nemáme, my máme svoji vesnici! Moje město... Které je moje město?

Redukční dieta

19. dubna 2011 v 23:02 | Kerria
Jelikož jste se pravděpodobně hodně nadlábli při sobotní žranici, bylo by asi vhodné pro změnu trošku diety. Připravila jsem pro vás velmi účinnou dietu, při níž se nemusíte nijak omezovat. Doporučenou stravu můžete konzumovat v jakémkoliv množství, dalo by se říct, že se klidně můžete i přežírat a přesto zaručeně nic nepřiberete.

Peklo je v Chropyni

8. dubna 2011 v 18:14 | Kerria
Dnes od rána se u nás nemluví o ničem jiném. Nedivte se, vždyť Chropyně je jen necelých 15 km daleko. Několik lidí tam dojíždí za prací, pár dokonce pracuje přímo v chemičce. Skoro každý tu osobně zná někoho, kdo bydlí přímo v místě.

Co k tomu napsat? K tomu se snad ani nic moc říct nedá. Očitý svědek nejsem a většinu informací mám stejně jako ostatní ze zpráv a z internetu. Pamatuju se, když u nás v obci před pár lety hořela sladovna. To byl taky velký požár na jehož likvidaci tenkrát pracovalo 18 hasičských sborů. Tohle je tedy zhruba 2x horší, i když takové věci se těžko poměřují.


Dým byl vidět i u nás. Dopoledne jsem nestihla zaběhnout za dědinu, ale zkusila jsem to alespoň odpoledne. Ve zprávách říkali, že dým už není tak černý jako byl ráno, ale i tak je to děsivé. Soucítím s lidmi, jichž se to přímo dotýká.

Přidávám pár odkazů na youtube přímo z pekla.

Taky vám připadá ten vrtulník tak nepatrný?

(k tématu týdne: Peklo)

Pajda

1. dubna 2011 v 19:15 | Kerria
Dnes máte možnost se prostřednictvím internetu seznámit s novým členem našeho hospodářství - Pajdou. Překvapivě, Pajda není pes, ale kočka. Sice bezpapírová, ale čistokrevná britka, barvou si nejsme jistí - modrá nebo lila?

Nejslavnější popravený

22. března 2011 v 18:01 | Kerria
Trest nejvyšší - trest smrti provází lidstvo od nepaměti. A ne vždy byl jen nástrojem spravedlnosti. Velmi často byl také užit jako nástroj moci k odstranění nepohodlných protivníků. Mnoho odsouzených a popravených se po letech dostalo do učebnic dějepisu. Vždyť stačí se jen probrat naší českou minulostí:

Je libo dudlík?

19. března 2011 v 19:32 | Kerria
Ano, čtete správně. Nemá tam být ani doutník ani nic jiného. Na téma týdne bylo publikováno mnoho článků. Spousta z nich popisuje, jak autor začal s kouřením a některé také o jeho cestě k nekouření. Další články pak jsou o tom, že přestat kouřit se nepodařilo ani při opakovaných pokusech, nepomáhají speciální žvýkačky, nikotinové náplasti, dokonce ani jakási e-cigareta.

Stupidní argument vegetariánů

13. března 2011 v 23:50 | Kerria
Jak už jsem tento týden psala, nic proti vegetariánům nemám. Obzvláště proti těm, kteří nejí maso z nějakého inteligentního důvodu, např. jim nechutná, nebo se nechtějí podílet na zabíjení zvířátek apod. A hlavně, pokud nepřesvědčují okolí o své pravdě a nepředkládají často úplně stupidní argumenty.

Co mi vadí na vegetariánech

11. března 2011 v 22:32 | Kerria
Po pravdě, vegetariáni mi nevadí. Je mi celkem ukradené, co kdo jí. Každý by měl jíst to co mu chutná a na co mu peněženka stačí. Toť vše a puntík. Já taky nejím hovězí maso, černý rybíz, kroupy a kdoví co ještě. Pokud vegetariánům nechutná maso všeobecně, tak nevidím jediný rozumný důvod, proč by ho měli jíst. To samé platí, pokud se nedokážou psychicky vyrovnat s myšlenkou, že kvůli jejich plnému bříšku muselo zemřít zvířátko. Potud jsem ochotná vegetariány tolerovat, chápat a nepouštím se s nimi do diskuzí o kladech a záporech toho či onoho pokrmu.

Týden vegetariánem

10. března 2011 v 19:41 | Kerria
Jsem normální všežravec. Zastávám názor, že stava má být pestrá. Ale už jsem měla to štěstí a párkrát v životě jsem ochutnala ryze vegetariánskou stravu, většinou na různých soustředěných s naším tajči. Vegetariánská strava není špatná a občas něco uvařím i doma - vždyť nakonec taková rajská s vajíčkem a knedlíkem je podle všeho vegetariánské jídlo, ne?

Realita nebo iluze

3. března 2011 v 16:11 | Kerria
Žijeme ve světě iluzí a klamů. Každý z nás, bez vyjímky. Iluze a realita se prolínají, těžko je rozlišit od sebe. Občas považujeme iluzi za realitu a jindy zase realitu za iluzi. Když ztratíme iluzi, obvykle to bolí. Ale po nějaké době jsme za to osudu vděční, protože konečně známe realitu. Ale je to skutečně realita? Není to jen další iluze?

Mami, co je to šukat?

22. února 2011 v 17:10 | Kerria
"Mami, co je to šukat?" zeptala jsem se jednou hodně dávno (bylo mi +/- 11 => čtvrtá třída).
Místo odpovědi se na moji hlavu začaly snášet nadávky a výčitky, jak jsem strašně zlá, hloupá a vůbec. Rozbrečela jsem se, skoro jako vždy. Teprve, když si máma takto "ulevila" jsem se dozvěděla, že...
"Je to strašně sprosté slovo. Jedno z nejsprostějších ze všech, co na světě existují. A že už to nesmím nikdy říkat, protože to říkají jen zlí nebo hloupí lidé. Kdybych to říkala, tak mě zavřou do polepšovny, nebo až budu velká do vězení, kam všichni zlí a hloupí patří."

Archivní článek

21. února 2011 v 17:29 | Kerria
Sex.... Co k tomu napsat? Jakožto už dlouho dospělá můžu k tomuto tématu říct hodně. Za ta léta člověk nabyde nějaké zkušenosti, ví co má rád a co mu nevyhovuje, zná různé fígle, má své fantazie, občas se před spaním podívá na nějaký ten "Večerníček".... Ale je to vhodné? A hodilo by se to vůbec na tento blog?

Rasismus je důsledek

20. února 2011 v 22:33 | Kerria
Rasismus v té podobě, jak ho většinou vnímáme, neexistuje. Rasismus není příčina problémů. Rasismus je důsledek. Barva kůže v tomto případě není skutečnou příčinou nesnášenlivosti nějaké rasy.
 
 

Reklama