Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Foto týdne

Foto týdne 43 - Superpolicista

26. června 2011 v 19:57 | Kerria
Policejní sbor byl tento víkend posílen o nové tváře. A ne ledajaké! Jak můžete vidět, v tomto případě řídí služební vozidlo bílý kocourek.


Ačkoliv ještě neuplynul rok, uzavírám touto fotografií "projekt 52". Rubrika Foto týdne v této podobě končí. Od příštího týdne bude nová fotorubrika. Její náplň bude podobná. Rozdíl bude v tom, že fotografií může být více, nebo také žádná. To znamená, že nebude pravidelná. Zjistila jsem totiž, že pravidelnost je příliš svazující. Některý týden nevím, jakou fotografii vybrat, jako tu nej. Jiný týden nemám vůbec nic a fotku doslova sháním na poslední chvíli. Na druhou stranu občas nestíhám své zážitky a dojmy sepisovat, tak alespoň vznikne jakýsi fotodenník toho zajímavého v mém životě.

Foto týdne 42 - Rytíř

19. června 2011 v 17:00 | Kerria
Dovolte abych vám představila neohroženého rytíře Johana von Grüneck. Právě se vrátil z ze své výpravy na níž přelstil čarodějnici, přemohl bandu loupežníků, zabil strašlivého draka a vykonal mnoho dalších hrdinských činnů.

Rytíř Johan von Grüneck je dědicem paláce Na zeleném rožku. K jeho panství patří několikametrový pozemek s užitkovou i okrasnou zahradou, rybník s vodopádem, koupaliště, zdroj pramenité vody s vlastní stáčírnou, pila a mnoho dalšího.Případné nabídky k sňatku od princezen z blízkého i dalekého okolí můžete zanechat v komentářích.

Foto týdne 41 - Už mu horko nebude

12. června 2011 v 16:59 | Kerria
Králíčkovi už určitě nebude horko v jeho kožíšku. Teď spíš, aby mu nebyla zima. Ale co, v kuchyni má už připravenou krásnou vyhřívanou "králičárnu".

Foto týdne 40 - Nezapomněl!

5. června 2011 v 20:00 | Kerria
Už loni jsem tu psala o tom, jak se Honzík učil plavat. Zatím sice stále používá rukávky. Tuto zimu se nám ani jednou nepodařilo se dostat na bazén (skoro pořád byl někdo z nás nachlazený nebo jinak indisponován) a tak jsem se trošku obávala, aby na začátku sezony nebyl problém se "zapomenutím" plavecké dovednosti. Problém trošku byl, v prvních minutách se mě Honzík držel jako klíště a nechtěl se pustit, že by se prý mohl utopit (tuším, kdo mu to nakukal). Ale podařilo se mi ho přesvědčit, aby to zkusil, že ho jistím. Zkusil a neutopil se, rukávky ho bezpečně udržely nad hladinou. Pak už řádil, jako by se ve vodě narodil. Zdá se, že by letos mohl odkoukat i něco málo ze skutečného plaveckého stylu. Začíná nám kopat nožičkama a ručičkama už nehrabe přímo pod sebou, ale snaží se víc do stran.
Foto týdne 39 - opět na TT

29. května 2011 v 17:00 | Kerria
Budoucnost máš ve svých rukou...

(k tématu týdne: Budoucnost)

Foto týdne 38 - Žlutý kýč

22. května 2011 v 20:20 | Kerria
Venkovská krajina se halí do žlutého hávu, ostatně jako každý rok touto dobou. Ač se to někomu může zdát kýčovité, mně se to líbí. Nikdy neodolám a fotím jak o život. Jednu z mnoha fotografií vám teď přináším.


Foto týdne 37 - Pajda

15. května 2011 v 17:30 | Kerria
Nedávno se mě Edith ptala, jak se má naše kočena. Nejen pro ni a její kluky tu tedy dnes mám další fotku naší Pajdy. Původně jsem si myslela, že chromá nožička pro ni bude dost velkým handicapem, ale zdá se, že je to bojovnice. Na stromy jsem ji sice zatím lézt neviděla, ale na plot se nějak vyškrábe, dokonce to občas vypadá, že je to její oblíbené místo. Líhává tam totiž docela často.

Foto týdne 36 - Námluvy

8. května 2011 v 18:00 | Kerria
Tohle není jen fotka týdne, ale měsíce, roku, mého života... Ještě nikdy jsem neměla tu čest vidět páva s rozevřeným ocasem. Bohužel je také jediná, kterou jsem pořídila, protože Honzík právě v té chvíli nutně potřeboval čůrat. Než skončil, slepice odběhla na druhou stranu paloučku a páv, nemaje se komu předvádět, ocas zase sklapl.


Foto týdne 35 - Jmenovkyně

1. května 2011 v 17:44 | Kerria
Tento týden se s vámi podělím o obrázek svojí jmenovkyně. Tedy spíš je to obráceně, protože ona své jméno nosí podstatně déle a já si je jen vypůjčila pro svoji virtuální identitu.

Tento keř jsem vždycky velmi obdivovala a přála si jej mít na své zahrádce. Bohužel jsem neznala jeho název a tak to trvalo dost dlouho, než jsem se k němu dopracovala. Až v jednom skutečně kvalitním zahradnictví byli prodavači profíci a keř poznali jen podle mého dost neohrabaného popisu. Tak jsem si před pár lety konečně hrdě odnášela proutek a zasadila ho na čestné místo vedle naší pergoly.

Kerria Japonica
alias
Zákula Japonská

Foto týdne 34 - Rudá záře

24. dubna 2011 v 17:00 | Kerria
V pondělí byl úplněk. Když jsme se večer vraceli z tajči, upoutala nás rudá záře nad obzorem. Po chvíli, vykoukl z mraků měsíc, celý krvavý. Bohužel v místech, kde byl vidět celý se nedalo s autem bezpečně zastavit. Tam, kde se zastavit dalo, přes něj zase byly větve stromů. Ale možná je tak ještě hezčí, než kdyby bylo na fotce jen rudé kolo.


Foto týdne 33 - Bílý žralok

17. dubna 2011 v 17:00 | Kerria
Na podzim si brácha koupil nový domeček, který si teď přestavuje. V sobotu jsme mu vezli pár šamotových cihel, co nám doma zbylo. Chlapi skládali cihle a řešili chlapské věci. Já sebrala Honzíka a vyrazila na procházku. A cestou jsme potkali žraloka jako živého.

Foto týdne 32 - květy

10. dubna 2011 v 21:37 | Kerria
Tento víkend byl u nás poněkud hektický, proto dávám fotku o něco později, než jste zvyklí. Tentokrát se toho dělo více, a o většině věcí už jsem se zmiňovala. Kromě toho asi nejdůležitějším momentem týdne je (alespoň pro nás Hanáky), že rozkvetly meruňky. Bohužel současný studený vítr zatím neslibuje stejně bohatou úrodu. V takovém počasí totiž včelky příliš nelétají. Snad to doženou ještě během následujících dní.


Foto týdne 31 - Začátek sezóny

3. dubna 2011 v 18:03 | Kerria
Zatímco většina oslavuje přicházející jaro, my jsme tento týden zahájili rovnou letní sezónu. A co patří k létu? Tedy kromě dovolených a koupání. Přece grilovačky!


Foto týdne 30 - Jarní káva

27. března 2011 v 17:00 | Kerria
Zdá se, že jaro je v plném proudu. A protože bylo skutečně krásně, uklidili jsme si pod pergolou a dali si odpolední kávu venku - letos poprvé. Honzík drží náš kávový rituál s námi, akorát má v hrníčku granko.

Foto týdne 29 - Zahradničím

20. března 2011 v 17:00 | Kerria
Tento týden jsem poprvé pikýrovala. Za prokázanou laskavost manžel dostal miniaturní rostlinky rajčat a na mě bylo, abych se s tím nějak poprala. My si nikdy rajčata nepředpěstováváme. Dokud jsme měli koně, tak jsme vždycky od někoho za kyblík hnoje dostali už krásné vzrostlé sazenice. Později jsme si sazenice kupovali, nechtělo se mi s tím piplat kvůli deseti keříčkům. Ani teď jsem zrovna nezářila nadšením, ale nakonec jsem něco zasadila a jsem zvědavá, jak rostlinky přežijí mou péči, spíš nepéči.

Foto týdne 28 - Ještě se brání

13. března 2011 v 17:00 | Kerria
Ačkoliv už se jaro hlásí prvními kvítky a teplými prosluněnými dny, zima se ještě své vlády nechce vzdát. A jako poslední pozdrav na rozloučenou nám nechala na pod proudem vody v našem zahradním jezírku tuto třpitivou nádheru.

Foto týdne 27 - Pugét

6. března 2011 v 17:00 | Kerria
Měla jsem narozeniny a dostala jsem obrovský pugét kočiček. U nás na obci se totiž po pěti letech pročišťují břehy vodních toků a manžel si domluvil odvoz silnějších kmenů na otop. Za oběť padlo i pár už kvetoucích jív a bylo by škoda nechat ty kočičky jen tak bez užitku, navíc když je i vhodná příležitost k obdarování manželky, že?

Foto týdne 26 - na téma týdne

27. února 2011 v 17:00 | Kerria
Tento týden byl ve znamení sexu. Nejen, že sex byl jako téma týdne, ale když se rozhlédnu kolem sebe, tak vidím sex skoro na každém kroku.

Foto týdne 25 - zastávka

20. února 2011 v 17:45 | Kerria
Už druhý týden nejsem tak úplně fit. Procházky venku se omezily na minimum - do školky, ze školky. Ani doma zrovna nehýřím aktivitou. Tuto fotku jsem vlastně vyfotila z nouze, jen abych sem tento týden měla co dát. Je to čekárna na autobusové zastávce u nás v obci, která částečně slouží jako "klubovna" místní mládeže. Když mladí nemají co dělat, sedí v zastávce a kouří. Takto vyzdobena byla loni v květnu na popud zastupitelstva, během rockového festivalu. Vedle nápisu LOVE jsou jména "členů klubu", kteří v zastávce tvráví většinu svého volného času.

Foto týdne 24 - Počítačový maniak

13. února 2011 v 17:00 | Kerria
Počítač u nás neodmyslitelně patří ke každodennímu životu. A tak se není co divit, že už i Honzík podlehl jeho kouzlu. Když začal sám v nestřežených okamžicích experimentovat, usoudili jsme, že bude lepší jej alespoň trošičku do tajemství moderní techniky zasvětit.
 
 

Reklama