Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Aktuálně

Veselé Vánoce

23. prosince 2012 v 0:01 | Kerria

Všem svým čtenářům, pravidelným i náhodně zbloudilým přeji šťastné a veselé Vánoce.

Výstava drobného zvířectva

30. listopadu 2012 v 19:08 | Kerria
Tento víkend se nese v duchu výstav. Zítra je u nás tradiční adventní výstavka na kterou jsem opět připravila pár drobností. A dnes jsme odhlásili Honzíka ze školky a všichni tři vypravili do Přerova na výstavu drobného zvířectva.

Podobné výstavy probíhají snad všude, kde existuje nějaká pobočka Svazu chovatelů. Mnozí z vás také nějakou navštívili, možná i s dětmi. To však není nic v porovnání s Přerovem. Hala velikosti sportovního stadionu je doslova našlapána klecemi s nejrůznějšími zvířátky. Procházeli jsme mezi slepicemi a kouhoutky všech možných velikostí a barev. Ty nejmenší nebyly větší než holub.

Pořádně velký pták

12. listopadu 2012 v 21:24 | Kerria
Svátek svatého Martina je pro nás významným dnem. Jednak kostel v naší obci je zasvěcen právě tomuto světci, to znamená, že máme hody. A potom, to je to hlavní, v tento den jsme si před 11 lety s mým mužem řekli ANO.

Pomůžeme?

1. listopadu 2012 v 8:01 | Kerria

http://skrz.cz/tomasek


Jak mnoho se dá říct jedním slovem.
Ale někomu jedno slovo nestačí, proto raději přidám pár dalších na vysvětlenou:

To jsem se teda rozšoupla!

13. října 2012 v 19:34 | Kerria
Včera jsme byli v Prostějově. Tchýňka musela k doktorovi a já na pracák. Mezitím jsme měli docela dost času. Tak jsem požádala manžela, aby zajel "na město", že se chci podívat po matrošu na vánoční tvoření.

Zatracený mrazy!

19. června 2012 v 22:13 | Kerria
Připadá vám ten název podivný? Pravdou je, že v těchto horkých dnech vzpomínám na zimu a na ty příšerné mrazy, které pár dní panovaly.

Sněhové zpravodajství z Moravy

1. února 2012 v 20:11 | Kerria
V lednu se opět potvrdilo, že pro většinu našich celostátních novin se sídlem v Praze je Morava někde úplně mimo mapu ČR. Když začalo konečně sněžit, tak informovali, že "Na celém území ČR vydatně sněží a silničáři se potýkají s kalamitou."

Máme výročí

11. ledna 2012 v 21:56 | Kerria
Sedíme si takhle s manželem u televize a čekáme, až Honzík usne. Na Barrandově běží nějaký zábavný pořad k výročí této stanice. Když v tom manžel vstane a začne prohlížet náš bar. Na otázku, co hledá, mi odpovídá, že bychom měli zapít to NAŠE výročí. Chvilku nechápu. Nevzpomínám si na žádné výročí, které by se vztahovalo k dnešnímu datu.

Ale manžel mě vyvede z omylu. Dnes je to přesně

11 let a 11 dní

co jsme měli naše první rande!
To je přece důvod k oslavě!

PF 2012

30. prosince 2011 v 19:18 | Kerria

Krásné Vánoce

23. prosince 2011 v 23:38 | Kerria
Všem svým pravidelným čtenářům i náhodně zabloudivším přeji krásné a pohodové Vánoce.

Nezaprší a nezaprší

19. září 2011 v 20:10 | Kerria
Mnozí zřejmě budou v tomto článku hledat ironii k současnému deštivému počasí. Ale musím vás zklamat. U nás totiž neprší. Ono teda trošku prší, ale nic moc.

Višně kam se podíváš

5. července 2011 v 19:46 | Kerria
Ač se to při pohledu ven z okna nebo na teploměr nezdá, léto je v plném proudu a hlásí se nám hustě obsypaným višňovým stromkem. Snažím se trošku léta schovat na zimu a tak sklízím a zpracovávám. Jedním z tradičních způsobů konzevrace višní je naložit je do lihu (slivovice) a vyrobit si z nich griotku. Ta z mého receptu má jemnou chuť, podle všeho tam patří podstatně víc alkoholu, ale mě až zas tak moc o ten alkohol nejde.

PF 2011

31. prosince 2010 v 17:20 | Kerria
Rok s rokem se sešel a je tu čas bilancování a novoročních předsevzetí.
Přeji všem, aby to Vaše bilancování skončilo k vaší spokojenosti
a s novoročními předsevzetími to raději moc nepřehánějte!
A hlavně, aby ten nadcházející rok nebyl horší než ten co právě končí.

PF 2011

Krásné Vánoce

24. prosince 2010 v 8:18 | Kerria
Všem svým čtenářům děkuji za přízeň a přeji krásné Vánoce.
Kásné Vánoce

Příliš mnoho Mikulášů

6. prosince 2010 v 18:36 | Kerria
Nedávno jsem někde na netu narazila na diskuzi kolem Mikuláše a jak vysvětlit dětem, že Mikuláš je už senilní stařík, který si nepamatuje, komu už nadělil a komu ještě ne. Podobný problém následně vyvstává i s Ježíškem, který, místo toho, aby donesl všechny dárky pod jeden stromeček, nechává je roztroušené u všemožných příbuzných i známých. Docela mě to pobavilo.

Slovanská epopej

13. října 2010 v 18:33 | Kerria
Posledních několik měsíců se stala celebritou číslo jedna a plní stránky novin. Proč kvůli ní takový rozruch? Vždyť je to jen pár obrazů! Kdo ji viděl, tak nejspíš chápe, že se o ni vedou spory.

Nové písmo? Ne!!!

6. července 2010 v 17:01 | Kerria
Tak je to tu oficiálně. Na čtyřiceti českých školách se bude od září vyučovat v první třídě nový typ psaní "Comenia Script". Informovaly o tom včera novinky.cz. Ta informace pro mě není nová. Už cca od dubna občas někde na netu narazím na článek věnovaný této dost velké změně v našem školství. Jen jsem nečekala, že to přijde tak brzy. Ačkoliv se obvykle nebráním novinkám, se zavedením tohoto písma nesouhlasím a hned vám také řeknu své důvody.

Kuřáci a zákon

2. července 2010 v 18:46 | Kerria
Od včerejška platí novela protikuřáckého zákona. Zatím přesně netuším, co všechno upravuje. Ale už nejméně týden jsme z různých stran bombardováni tím, že restaurační zařízení budou muset mít viditelně umístěnou nálepku, zda se tam smí/nesmí kouřit, nebo mají oddělené prostory pro kuřáky i nekuřáky. A v souvislosti s tím se vyrojila spousta nejrůznějších anket a ještě více názorů. Nedá mi to, abych se také nevyjádřila.

Máme to za sebou

31. května 2010 v 14:26 | Kerria
Uff... Volby jsou konečně za námi. Přiznám se, že jsem jim letos věnovala podstatně více času než kdy před tím. Výsledky... No, co k tomu říct. Když jsem se koukla na tu mapku, tak je jasné, že 3/4 republiky je osídleno lidmi, kteří jsou závislí na sociálním programu. A nemusejí to být jen "vyžírky" a "nefachčenka".

Smutná pointa vtipu

17. dubna 2010 v 8:30 | Kerria
Sejdou se naši významní politici na Nuselském mostě rozhodnuti skočit společně dolů. Který z nich dopadne jako první?

 
 

Reklama