Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Naše smečka - Čivavy

19. listopadu 2012 v 19:26 | Kerria |  Napsáno životem
Ráda bych vám představila naši smečku. Chovu psů se věnujeme už velmi dlouho a za tu dobu prošlo naším domovem několik různých plemen. Začínali jsme s pinči, později k nim přibyli mopsíci, které jsme si velmi oblíbili. Ale mops je poměrně náročné plemeno a s příchodem Honzíka jsme zjistili, že na to nestačíme. Nedalo se nic dělat, ale mopsíci museli z domu. Našli jsme jim nové pánečky a naše domácnost na čas osiřela.


Teprve, když byl Honzíkovi rok, jsme usoudili, že je konečně dost velký, abychom se mohli poohlédnout po nějakém dalším pejskovi. Vždycky jsme se snažili kupovat fenečky po dvou. A tak jsme i tentokrát sehnali dvě čivaví slečny, černou Sisinku a plavou Lilinku. Brzy se staly miláčky celé rodiny. A Honzík si je oblíbil tolik, že jsme museli být neustále ve střehu, aby je samou láskou neumačkal. Dnes už jsou jim už čtyři roky.

Chtěli jsme k nim ještě kluka, ale zrovna nějak kluci nebyli k mání. Ale kdo si počká, ten se dočká. A trocha čekání se vyplatila. Po nějaké době jsme mluvili s naším známým chovatelem a mezi řečí se nám zmínil, že se mu nedaří prodat poslední štěně z vrhu. Shodou okolností nádherný čivaví kluk s čokoládovou srstí a bílou náprsenkou. Tehdy už měl 5 měsíců, což bylo příčinou, že nám ho "kolega" nechal za pakatel.

Naše nově budovaná smečka se tedy rozrostla o Mikinka. Slečny ho mezi sebe přijaly celkem bez problémů a vzhledem k tomu, že byl stejně starý, tak ani nebylo třeba nějak výrazně dohlížet, aby ho příliš nedlachnily. Zvládl si zjednat respekt sám.

Zprávy se šíří jako kouřové signály a náš Mikynek je fakt moc pěkné zvíře. O nevěsty tedy nemá nouzi, každý by chtěl stejně krásná čokoládová štěňátka. Obě naše slečny už také měly štěňátka a nějaké čokoládové mezi nimi taky bylo.

Čivavy jsou celkem nenáročné plemeno. Taky toho moc nesežerou, takže jsme se letos rozhodli naši smečku rozšířit ještě o dvě fenečky. Tentokrát se u nás zabydlely krátkosrsté sestřičky Bělinka a Babetka. Hádejte, která je která? Snad se jim bude u nás líbit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 chs-animal-love chs-animal-love | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 19:45

Čivavy - ty úplně miluju :-P Taky máme doma zvěřinec,ale ten se skládá spíše z hlodavců :D

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 28. listopadu 2012 v 17:34

U vás musí být veselo=) Čivavy se mi líbí, zvlášť ty dlouhosrsté. Ani se nedivím, že se o Mikinka slečny perou, je opravdu krásný.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama