Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Červen 2011

Vyrobte si vlastní seriál

30. června 2011 v 19:14 | Kerria |  Na téma týdne
V dnešní době je seriálů velmi mnoho. Na všech stanicích běží seriály a to tak, že prakticky neustále. Takže pro běžného diváka není velkým problémem vzít 3-5 seriálů, pěkně je smíchat a vytvořit něco úplně nového. Něco, s čím autoři původních epizod vůbec nepočítali.

Kde to je? - Netradiční fontána

29. června 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Minule byla na obrázku naše snad nejkrásnější řeka Sázava. Její peřejnatý úsek zvaný Stvořidla je prý nejkrásnější částí. Netuším jestli bylo míněno pro vodáky nebo pro pěší. Ale mě (pěší) připadaly Stvořidla sice krásné, ale poněkud jednotvárné. Za nejkrásnější část Sázavy, z těch, co jsem zatím viděla, považuji Pikovickou stezku.
Všem děkuji za účast a blahopřeji k rozluštění i přes chybičku, která se mi do popisku vloudila.

Poznáte seriál?

28. června 2011 v 19:45 | Kerria |  Na téma týdne
Kdesi v Čechách, je městečko Kamenice. V minulém století se v něm děly poněkud zvláštní věci. Například se vypařil rybník a o pár dní zase pro změnu napršelo jen do toho vypařeného rybníka. Městečko je slavné tím, že se v něm narodil jistý Adam Bernau, slavný vědec a nositel nobelovy ceny. Tím vším ovšem bude až později. My to víme jen díky expedici z budoucnosti, která v roce 1984 toto městečko navštívila, aby zachránili géniovy poznámky před požárem. Právě tato expedice byla příčinou oněch podivných příhod. Od té doby však uplynulo už mnoho let, génius je pravděpodobně na stáži někde ve světě a i městečko doznalo několika změn.

Foto týdne 43 - Superpolicista

26. června 2011 v 19:57 | Kerria |  Foto týdne
Policejní sbor byl tento víkend posílen o nové tváře. A ne ledajaké! Jak můžete vidět, v tomto případě řídí služební vozidlo bílý kocourek.


Ačkoliv ještě neuplynul rok, uzavírám touto fotografií "projekt 52". Rubrika Foto týdne v této podobě končí. Od příštího týdne bude nová fotorubrika. Její náplň bude podobná. Rozdíl bude v tom, že fotografií může být více, nebo také žádná. To znamená, že nebude pravidelná. Zjistila jsem totiž, že pravidelnost je příliš svazující. Některý týden nevím, jakou fotografii vybrat, jako tu nej. Jiný týden nemám vůbec nic a fotku doslova sháním na poslední chvíli. Na druhou stranu občas nestíhám své zážitky a dojmy sepisovat, tak alespoň vznikne jakýsi fotodenník toho zajímavého v mém životě.

Kde to je? - Peřeje

22. června 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Jsem ráda, že zájem o hádanky stoupá. Všichni zúčastnění bez problémů poznali Sluneční fontánu, součást opavského modelu Sluneční soustavy.

Jak vidíte, na obrázku je řeka a ne ledajaká. Zpívá se o ní v mnoha písních, především trampských. Na jejím počátku není pramen, ale jezero. Údajně nejkrásnější úsek řeky (na obrázku) začíná na 139 říčním km, táhne se v délce necelých 5 km a je součástí stejnojmené přírodní rezervace.

Otázka zní:
Jak se jmenuje peřejnatý úsek a přírodní rezervace? A na které řece leží?

Přeji příjemnou zábavu. Správnou odpověď se dozvíte v pátek.

FnTT: Vesmír

19. června 2011 v 23:42 | Kerria |  Na téma týdne
Už nějaký ten pátek vedu v autorském klubu rubriku "Fotíme na téma týdne". Mým záměrem bylo ve zkratce předvést všem stěžovatelům na ta "příšerně nemožná" témata, že každé téma se dá nějak zajímavě uchopit a zpracovat. A domnívala jsem se, že v autorském klubu se najde dost kreativních lidiček s fantazií.

Foto týdne 42 - Rytíř

19. června 2011 v 17:00 | Kerria |  Foto týdne
Dovolte abych vám představila neohroženého rytíře Johana von Grüneck. Právě se vrátil z ze své výpravy na níž přelstil čarodějnici, přemohl bandu loupežníků, zabil strašlivého draka a vykonal mnoho dalších hrdinských činnů.

Rytíř Johan von Grüneck je dědicem paláce Na zeleném rožku. K jeho panství patří několikametrový pozemek s užitkovou i okrasnou zahradou, rybník s vodopádem, koupaliště, zdroj pramenité vody s vlastní stáčírnou, pila a mnoho dalšího.Případné nabídky k sňatku od princezen z blízkého i dalekého okolí můžete zanechat v komentářích.

Kde to je? - Sluníčko

15. června 2011 v 21:27 | Kerria |  Kde to je?
Zámeček v Doloplazích nedělal zřejmě žádné velké problémy. Účast byla tentokrát nezvykle vysoká a všichni jej poznali.

Foto týdne 41 - Už mu horko nebude

12. června 2011 v 16:59 | Kerria |  Foto týdne
Králíčkovi už určitě nebude horko v jeho kožíšku. Teď spíš, aby mu nebyla zima. Ale co, v kuchyni má už připravenou krásnou vyhřívanou "králičárnu".


Do minulosti bez stroje času

11. června 2011 v 0:26 | Kerria |  Na téma týdne
Mnohý genealog by možná uvítal možnost cestovat v čase. Bylo by jistě zajímavé navštívit své předky a zeptat se jich přímo na všechno, co nás zajímá. Ale bohužel, tuto možnost nemáme a tak sbíráme drobné střípky poznatků a skládáme nekonečné puzzle naší rodové historie. Naštěstí máme množství dobové dokumentace, která nám poodhalí minulost i bez nějakého stroje času.

Kde to je? - Zámeček

8. června 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Minulá hádanka (ke dni dětí) byla ukázkou, že hrát si mohou nejen děti. Hádecká planina kousek od Brněnského televizního vysílače Hády je posetá obrázky poskládanými z kamenů. Tyto obrázky inspirují mnoho návštěvníků těchto míst, aby i oni zde zanechali svou stopu, a tak vznikají stále nové.
A i blogeři jsou hraví, protože se pod článkem objevily samé správné odpovědi. Blahopřeji.

Foto týdne 40 - Nezapomněl!

5. června 2011 v 20:00 | Kerria |  Foto týdne
Už loni jsem tu psala o tom, jak se Honzík učil plavat. Zatím sice stále používá rukávky. Tuto zimu se nám ani jednou nepodařilo se dostat na bazén (skoro pořád byl někdo z nás nachlazený nebo jinak indisponován) a tak jsem se trošku obávala, aby na začátku sezony nebyl problém se "zapomenutím" plavecké dovednosti. Problém trošku byl, v prvních minutách se mě Honzík držel jako klíště a nechtěl se pustit, že by se prý mohl utopit (tuším, kdo mu to nakukal). Ale podařilo se mi ho přesvědčit, aby to zkusil, že ho jistím. Zkusil a neutopil se, rukávky ho bezpečně udržely nad hladinou. Pak už řádil, jako by se ve vodě narodil. Zdá se, že by letos mohl odkoukat i něco málo ze skutečného plaveckého stylu. Začíná nám kopat nožičkama a ručičkama už nehrabe přímo pod sebou, ale snaží se víc do stran.

Kde to je? - Nazca

1. června 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Minulá hádanka dělala zřejmě trošku problémy. Jediná správná odpověď byla od Signory. Na obrázku byl "Přírodní ráj" - arboretum v areálu firmy Horizont v Bystrovanech u Olomouce.