Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Končí další etapa klubu

24. února 2011 v 17:57 | Kerria |  Svět blogu
Od odchodu Krutomluva neuběhl ani jeden celý rok a autorský klub má už v pořadí třetí, tentokrát nucenou správu. Nejásám, nesmutním. Ale jsem zvědavá, co to nakonec přinese. Autorský klub mi přirostl k srdci. Ne kvůli propagaci na titulce, ale kvůli komunitě a možnosti účasti v projektech nebo klubových akcích.


Po odchodu Krutomluva byl autorský klub v rukou samotných blogerů. Ač správci nebyli volení, snažili se vést klub v souladu s demokratickými principy. Pokud měli dojem, že je potřeba nějaké zásadní změny, nechávali hlasovat. Bohužel demokracie není pro každého, to ostatně známe z každodenního života. Všichni nadávají na politiky, nikdo si nepřizná, že vzešli z demokratických voleb a tedy podle přání většiny. V klubu to bylo stejné. Když došlo ke změně pravidel, pro kterou se v anketě vyslovila většina, strhla se bouře nevole od druhé strany. Od té doby byly hádky na denním pořádku, protože v anketě prohrajivší menšina se nechtěla smířit s porážkou. Začali se bouřit, osočovat správce, na vedení blog.cz si stěžovali na diskriminaci, na svých blozích publikovali články plné polopravd.

Nakonec dosáhli svého malého vítězství. Po několika sporech správkyň klubu s vedením blog.cz ohledně fungování a vedení klubu, se celé správcovské komando naštvalo a odešlo. Popravdě, ani se jim nedivím, ale způsob, jakým to udělaly se mi nelíbil. Nastoupilo nové komando a na základě mylného dojmu, získaného především z rozhořčených komentářů nečlenů a bývalých členů, změnilo dříve odhlasovaná pravidla. Tím vlastně jen přilili oleje do ohně. Okamžitě se ozvali ti, kteří si dříve tato pravidla odhlasovali. Ve snaze napravit chybu vyšla nová anketa s jednoznačným výsledkem. Jenže tím si hoši naběhli, protože ti, co se díky pravidlům do klubu nedostali, se začali bouřit ještě více. Když si to vyřvali (bez ankety) jednou, tak by se to mohlo povést i podruhé. Jako malé děti, jednou ustoupíte jejich nátlaku a máte zaděláno na problém.
Dlouhou dobu to vypadalo, že vedení blog.cz na celý klub vyvíteco. Nikde ani zmínka po stanovisku provozovatele k vyhrocené situacii, místo toho opakovaná propagace "úspěšných" mladých blogerek. Teprve po spuštění projektu krásná.cz se mohlo přistoupit k řešení situace v autorském klubu. Na srdci blogu vyšel článek, kde bylo stručně shrnuto proč klub vznikl a jeho historie. Společně s tím také anketa "Jak dál?", v níž se většina vyjádřila pro "profesionální" správu klubu některým z administrátorů blog.cz. Potvrdila se slova všemožných psychologů a odborníků na výchovu: Demokracie není pro dětičky. Ty potřebují pevnou ruku. Pokud ji nemají, tak se ji snaží získat zlobením.

Demokracie v klubu tedy končí a vracíme se k diktatuře. Správci byli odejiti, dosavadní projekty ukončeny. Začínáme znovu, jinak, lépe a hlavně kvalitněji! Pod článkem je mnoho nadšených komentářů, jak to bude konečně všechno super. Obzvláště se vychvaluje, že konečně bude klub sdružením kvalitních blogů. Jsem moc zvědavá na komentáře po čistce.

Už jsem to psala v mnoha diskusních příspěvcích. Kvalita je neměřitelná. Je to subjektivní hodnocení. Záleží tedy na vkusu, momentální náladě i světonázoru posuzujícího. O objektivitě Stanislava Rulce si myslím své. Před pár měsíci jsem vtipně přiřadila k tématu týdne svůj lehký povzdech nad úpadkem projektu téma týdne. Rázem se moje články přestaly objevovat ve Standově výběru, ačkoliv do té doby jsem tam mívala pravidelně nejméně jeden (obvykle více) článků, pokud jsem něco na téma týdne napsala. Ne, že by mi to nějak vadilo, protože stejně z toho výběru skoro nikdo nezavítal. Píšu to sem jen jako ukázku "objektivity" takového výběru. Dva měsíce píšu super líbivé články, ale následující tři měsíce nevyprodukuju ani jeden, který by stál za zmínku? A že jsem jich napsala! A není divné, že se to časově kryje se zmíněným lehce kritickým článkem? Teprve včera jsem zřejmě dostala milost a ve výběru se objevily hned 2 z mých 3 článků přiřazených k tématu týdne Rasismus.

Standa tedy objektivně posoudí kvalitu blogů a rozhodne, které z nich si zaslouží zůstat členy klubu a které vykopne. Odhadem předpokládá redukci členů zhruba o polovinu. Blogeři, ač si nejsou kvalitou svých blogů vůbec jistí, stále hýří nadšením a optimismem. Nesdílím jejich nadšení. A vlastně ani optimismus. Jak asi Standa posoudí kvalitu tohoto článku?
Nevím, jestli píšu kvalitně. A tenhle článek nemá být ani testem Standovy objektivity, ani mojí omluvenkou, pokud mě při čistce vyloučí. Nebudu se odvolávat. Autorský klub byla skvělá myšlenka. Bylo to o tom, zvýraznit lidi, kteří mají plnou hlavu myšlenek a názorů a píší je na svůj blog. Někteří, zvláště děti, trochu neobratně, ale věřím, že i ty si své čtenáře z řad vrstevníků najdou. Pokud to tak už není, je to jiný klub než ten, do něhož jsem se hlásila. Ani si nejsem zatím jistá, jestli v něm chci zůstat.

Kolikrát už mě za posledních pár měsíců napadlo z klubu odejít? A nebylo to kvůli Krize nebo Kitt. Dokonce ani kvůli Tiskařovi nebo Marcelu Jungovi. Bylo to kvůli těm křiklounům, co se neustále povyšovali nad neorganizované blogery: "My jsme v klubu, my jsme elita,..." Necítila jsem se vedle takových nafoukanců a snobů dobře. Ale zůstávala jsem, protože jsem jim nechtěla nechat klub napospas. A také kvůli projektům, kterých jsem se občas snažila účastnit. I teď přemýšlím, jestli zůstat, nebo raději jít. Až z toho bude klub kvalitních blogů, budou se pravděpodobně naparovat ještě více. Pokud mě Standa vykopne, vyřeší za mě toto dilema.

Ještě si dovolím přidat odkazy na dojmy bývalých správců klubu a zdůvodnění jejich odchodu:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lastovička Lastovička | Web | 24. února 2011 v 18:26 | Reagovat

Súhlasím s tvojím článkom a tiež sa obávam toho posúdenia kvality. Ak by to malo byť aj naďalej demokratické o kvalite by nemal rozhodovať iba jeden človek.

2 Malkiel Malkiel | Web | 25. února 2011 v 2:07 | Reagovat

Hehe, pokud by někdo nevěděl co znamená termín "žabomyší spory", tak se stačí podívat do Autorského klubu a hned bude mít jasno. :-D
Já se ti jen divím, že ty taková chytrá ženská jsi ochotna se v tom pořád hňahňat, protože tam prostě žádné přijatelné řešení neexistuje. ;-)

3 Kerria Kerria | Web | 25. února 2011 v 12:16 | Reagovat

[2]: To víš, každý máme nějakou slabinu. ;-)

4 MissSweetie MissSweetie | Web | 26. února 2011 v 10:57 | Reagovat

Mě klub baví, díky němu mi na blog přišlo spoustu nových lidí, ze kterých se stali fajn kamarádi, a já díky němu našla spoustu zajímavých blogů. :-) Byla bych nerada, kdyby mě vyhodili, protože pak bych se cítila na stejné úrovni pixelkových růžovoučkých blogísků a to já fakt nejsem! :-?

5 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 28. února 2011 v 8:19 | Reagovat

Ja sa nemusím o svoje členstvo obávať, pretože už členom nie som. :D
Zase...máš určite pravdu, ale poslednou dobou som mala pocit, že AK ide dolu vodou. Kittanya a spol boli ešte celkom fajn, ale...potom to už akosi...No...čo dodať.
Aj tak bolo najlepšie za čias Krutomluva. :) Som mu za veľa vďačná.

6 edithhola edithhola | E-mail | Web | 1. března 2011 v 20:07 | Reagovat

Kerrio, tak uz zase v klubu jsem. Nikdo mi na mou zpravu z klubu neodpovedel, takze zase mohu mít jen fantazie. I kdyz si ctu clanky o AK, tak tomu stejně moc nerozumím. Oni prostě nekomunikují a pak dají zprávu až post. To je pořádně nasírací. Každý z nás pak o nich má různé fantazie. Vůbec je nechápu, o co jim jde. Jsem na blogu od července a tohle bude snad už třetí vedení. Nevím,  kdo je volí nebo jmenuje, nevím, kdo se může přihlásit. Tuším, že to dělají zdarma a ve svém volném času. Admin Standa je pro mě záhadou největší. Zůstává, i když druzí odcházejí. dělá žebříček a sám nic nepíše. Nebo jo? Jeho blog jsme nenašla. Na zprávy neodpovídá. Nic nevysvětluje, nezprůhledňuje ... Ach jo. Tak ti nevím, jestli by nebylo lepší psát na blogu jen na témata týdne a ostatní články odstěhovat na jiný ... Už jsi taky v AK?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama