Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Únor 2011

Foto týdne 26 - na téma týdne

27. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Foto týdne
Tento týden byl ve znamení sexu. Nejen, že sex byl jako téma týdne, ale když se rozhlédnu kolem sebe, tak vidím sex skoro na každém kroku.

Končí další etapa klubu

24. února 2011 v 17:57 | Kerria |  Svět blogu
Od odchodu Krutomluva neuběhl ani jeden celý rok a autorský klub má už v pořadí třetí, tentokrát nucenou správu. Nejásám, nesmutním. Ale jsem zvědavá, co to nakonec přinese. Autorský klub mi přirostl k srdci. Ne kvůli propagaci na titulce, ale kvůli komunitě a možnosti účasti v projektech nebo klubových akcích.

Kde to je? Potok odnikud nikam

23. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Na úvod pochvala Malkielovi a SingoreA za správnou odpověď minulé hádanky. Na fotografii byl mezi mineralogy známý Vycpálkův lom ve Vápenné.

Mami, co je to šukat?

22. února 2011 v 17:10 | Kerria |  Na téma týdne
"Mami, co je to šukat?" zeptala jsem se jednou hodně dávno (bylo mi +/- 11 => čtvrtá třída).
Místo odpovědi se na moji hlavu začaly snášet nadávky a výčitky, jak jsem strašně zlá, hloupá a vůbec. Rozbrečela jsem se, skoro jako vždy. Teprve, když si máma takto "ulevila" jsem se dozvěděla, že...
"Je to strašně sprosté slovo. Jedno z nejsprostějších ze všech, co na světě existují. A že už to nesmím nikdy říkat, protože to říkají jen zlí nebo hloupí lidé. Kdybych to říkala, tak mě zavřou do polepšovny, nebo až budu velká do vězení, kam všichni zlí a hloupí patří."

Archivní článek

21. února 2011 v 17:29 | Kerria |  Na téma týdne
Sex.... Co k tomu napsat? Jakožto už dlouho dospělá můžu k tomuto tématu říct hodně. Za ta léta člověk nabyde nějaké zkušenosti, ví co má rád a co mu nevyhovuje, zná různé fígle, má své fantazie, občas se před spaním podívá na nějaký ten "Večerníček".... Ale je to vhodné? A hodilo by se to vůbec na tento blog?

Rasismus je důsledek

20. února 2011 v 22:33 | Kerria |  Na téma týdne
Rasismus v té podobě, jak ho většinou vnímáme, neexistuje. Rasismus není příčina problémů. Rasismus je důsledek. Barva kůže v tomto případě není skutečnou příčinou nesnášenlivosti nějaké rasy.

Foto týdne 25 - zastávka

20. února 2011 v 17:45 | Kerria |  Foto týdne
Už druhý týden nejsem tak úplně fit. Procházky venku se omezily na minimum - do školky, ze školky. Ani doma zrovna nehýřím aktivitou. Tuto fotku jsem vlastně vyfotila z nouze, jen abych sem tento týden měla co dát. Je to čekárna na autobusové zastávce u nás v obci, která částečně slouží jako "klubovna" místní mládeže. Když mladí nemají co dělat, sedí v zastávce a kouří. Takto vyzdobena byla loni v květnu na popud zastupitelstva, během rockového festivalu. Vedle nápisu LOVE jsou jména "členů klubu", kteří v zastávce tvráví většinu svého volného času.

Rasismus po česku

17. února 2011 v 17:52 | Kerria |  Na téma týdne
Největším rasistou je náš stát a tedy přeneseně naši politici, kteří tvoří naše zákony. Jsou okamžiky, kdy mě napadá přirovnání s nacistickým tažením proti židům. Však to asi znáte alespoň částečně ze školy: Všichni židé byli za války odsunuti do táborů, kde pracovali pro "vyvolené" dokud mohli a když už nemohli, tak šup s nimi do plynu.

Kde to je? Starý lom

16. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Minulá hádanka byla poměrně jednoduchá, takže většina uhodla, že se jedná o hrad Housku.

Foto týdne 24 - Počítačový maniak

13. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Foto týdne
Počítač u nás neodmyslitelně patří ke každodennímu životu. A tak se není co divit, že už i Honzík podlehl jeho kouzlu. Když začal sám v nestřežených okamžicích experimentovat, usoudili jsme, že bude lepší jej alespoň trošičku do tajemství moderní techniky zasvětit.

Stát by mohl více ušetřit na handicapovaných

11. února 2011 v 16:14 | Kerria |  Všechno možné
Handicapovaní lidé stojí naši státní kasu nemalé peníze. Tedy přesněji, nejen handicapovaní, ale o této skupině lidí toho vím o něco více než o jiných.

Stát na nich sice šetří, kde může. Pořád jim snižuje všemožné dávky a zpřísňuje podmínky pro jejich přiznání. Ale stále je to málo. Díra ve státní kase se pořád zvětšuje a téměř jistě nás i v příštích letech čekají další úsporné balíčky obsahující snižování platů či dávek a zvyšování daní. Občané se musí stále více uskromňovat, zatímco státní subjekty vyžírají větší a větší díru v rozpočtu.

Sežrat a být sežrán

10. února 2011 v 16:52 | Kerria |  Na téma týdne
Musí to všechno mít nějaký smysl? Jaký smysl života má takové prase, králík, žížala či komár? Hlavním smyslem jejich života je "sežrat a být sežrán". Neúprosný zákon existence čehokoliv živého. V tom se lidé neliší od svých živočišných bratří, bratranců a vzdálenějších příbuzných. Jak však lidé začali myslet, podařilo se jim přeskočit několik příček v potravním řetězci a dostat se na jeho vrchol. V tom okamžiku pocítili moc. Moc nad vším kolem, oni jsou ti NEJ! Nemůžou tu být jen tak pro nic zanic. Jejich existence musí mít nějaký vyšší smysl.

Kde to je? Stodola

9. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Minulá otázka dělala zřejmě čtenářům problémy. Pod článkem se sešly jen dva komentáře. Arcana sice byla blízko - blízko Slavkova, ale přecejen na obrázku bylo něco jiného než památník slavkovské bitvy. Jak správně napsal Malkiel - je to betonárna ZAPA a leží v katastru obce Holubice. Firma ZAPA si potrpí na takové kravinky, takže jejich budovy i dopravní prostředky příjemně spestřují nudnou betonovou šeď.


O smyslu života a štěstí

8. února 2011 v 16:35 | Kerria |  Na téma týdne
Co je vlastně smyslem života? Má vůbec život nějaký smysl? Lidé po celé generace hledají odpovědi na tyto otázky, ale nenacházejí nic uspokojivého. Zřejmě si stejné otázky klade i naše mladá generace. Nevidím jiný "rozumný" důvod, pro takové téma týdne. Snad jen to, že někteří doufají, že v článcích najdou odpovědi. Že někdo jiný ví....

Foto týdne 23 - Odešel velikán

6. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Foto týdne
Před naší sokolovnou stával mohutný, chráněný strom. Kdo ví, co se přihodilo, ale minulý rok už neobrostl listím, a tak ho tento týden sokoli skáceli. Zůstalo po něm jen nezvykle prázdné místo. Škoda ho, ale takový už je život.


Kde to je? - Dělostřelci

3. února 2011 v 17:00 | Kerria |  Kde to je?
Málem jsem tento týden zapomněla na hádanku! Snad omluvíte zpoždění.

Fotografie z minulého týdne byla pořízena v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Na to, kolik lidí článek navštívilo bylo velmi málo komentářů, zato skoro všechny správné.


Končím s tříděním

1. února 2011 v 18:27 | Kerria |  Napsáno životem
Před několika měsících jsem psala, že se u nás na vsi rozjíždí pytlový sběr tříděného odpadu. V praxi to znamená, že nemusíte nikam své odpadky vozit, ale pěkně doma je roztřídíte do různě barevných pytlů, které potom v určený den postavíte za vrata a obec je odveze.

Nejsem příznivcem podobných pochybných eko-aktivit. Nevěřím tomu, že třídění odpadu je ekologické. Přírodě nemůže pomoci něco, co je ekonomicky neefektivní. Jen se ten horký brambor přehodí někam jinam. V případě třídění odpadů se tedy zmenší hromádka smetí z domácností, ale na druhé straně se někde zvýší poškozování přírody jeho dalším obvykle neekologickým zpracováváním.

Ale budiž. Protože mě to nic nestálo, byla jsem ochotná se této hry na ekologii zúčastnit. Dokonce i přesto, že jsem nevěřila příslibům zastupitelstva o nižším poplatku za popelnnice. A tak jsme poctivě třídili, petky zvlášť a tetrapacky zvlášť. Fungovalo o asi tři měsíce na které jsme dostali společně s letáčkem o třídění také rozpis, kdy bude svoz probíhat. Datumy se poznačily do kalendáře a fungovalo to.

Podle letáčku se měly další svozy uskutečnovat pravidelně vždycky v druhé úterý v měsíci. Jenže tomu tak nebylo. Další svozy už byly vyhlašované obecním rozhlasem v nepravidelných intervalech. A jenom jeden den předem. Pokud jste zrovna nebyli doma, nebo jste rozhlas neslyšeli (u nás stačí, aby hrála televize), tak máte smůlu. Minulý svoz už byl třetí v pořadí, který se nám "podařilo" prošvihnout. A to i přes to, že manžel byl dva dny před na obci platit popelnici a ještě se tam s hospodářkou dohadoval, že si to snižování poplatků za třídění představují nějak podivně, když chtějí víc než vloni. I přes to, že jsem si to snažila hlídat. Pokaždé, když jsem z nějakého důvodu neslyšela rozhlas, tak jsem se koukla na obecní stránky. Tam se sice můžete dočíst, kdy má kdo svátek, ale informace o aktuálním dění se tam zveřejňují stěží 24 hodin dopředu a některé, třeba svoz tříděného odpadu, vůbec.

Na takové služby se můžu zvysoka..... Hned v pondělí jdou pytle s vytříděným odpadem za vrata vedle popelnice. Jsem doma zavalená hromadami odpadků a musím si udělat místo na další pytle, protože stejně ty petky dávám odjakživa zvlášť. Ale na nějaké cílené třídění se jim můžu vykašlat. Pokud náhodou to hlášení uslyším, tak jim ten pytel s petkama za vrata vystrčím. A když to neuslyším, tak ho vystrčím s popelnicí stejně jako tomu bylo předchozích skoro 10 let. A určitě si kvůli tomu nebudu dělat těžkou hlavu. Stejně je to nemá s ekologií nic společného.