Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Příjemné sobotní odpoledne

10. října 2010 v 18:28 | Kerria |  Všechno možné
Také jste si toho všimli? Letošní podzim se nám snad vysmívá. Sluníčko se na nás usmívá jen zřídka a obvykle jen ve všední dny, kdy jsou všichni zavření v práci nebo ve škole. Přijde pátek, a kde je sluníčko! Schová se za šedivou clonu mraků a skoro celý víkend proprší.


Konečně se taky udělalo hezky i o víkendu. Rozhodla jsme se využít příležitosti a vytáhnout Honzíka na vycházku - hledat poklad. Už někdy na jaře byla publikovaná nová keš v nedaleké vesnici, ale já zatím jsem neměla příležitost se pro ni vydat.  Podle informace na netu by to měla být celkem slušná krabice, v ní se určitě najde i nějaká blbůstka Honzíkovi pro radost.

Po obědě jsme tedy nasedli na autobus a vyrazili za dobrodružstvím. Honzík se mnou už nějaký ten výlet na keš absolvoval. Věděl, co ho čeká a moc se těšil. Jak je jeho zvykem, pusinku nezavřel, takže než jsme dorazili do cíle, celý autobus věděl, že jedeme hledat poklad. Nevím, nakolik byli spolucestující obeznámeni s geocachingem, ale nikdo se na nic nevyptával. Naštěstí!

Vystoupili jsme na návsi v obci, kde jsem fakticky zatím ještě nebyla. Sice jsme párkrát projížděli, ale nikdy nebyl důvod zastavit a porozhlédnout se tu. Ačkoliv jsme se mohli vydat přímo za pokladem, zvolila jsem napřed procházku, abychom se podívali na všechny zajímavosti, které doporučoval autor keše. Vytáhla jsem z kapsy vytištěný plánek obce a vydali se směrem k zámečku.

Cestu Honzíkovi zpříjemňovalo okolní staveniště kanalizace. Na chvíli zapomněl na  účel naší návštěvy tohoto místa. Místo radostného vykřikování, že "jdeme hledat poklad" se se mnou pustil do "vysoce odborné diskuze" ohledně probíhajících prací a různě uloženého materiálu. To už jsme dorazili k zámečku. Ačkoliv se na něm podepsal zub času, jeho průčelí bylo jako vystřižené z nějaké pohádky. Chvíli jsem hledala vhodné místo pro pořízení fotografie, ale nakonec jsem to vzdala. Díky probíhající stavbě by obrázek hyzdily hromady hlíny z výkopů nebo složený stavební materiál.
Příjemně strávená sobota
Odtud jsme se vydali kolem kostela ke hřbitovu. Minuli jsme sochu sv. Jana Nepomuckého a pokračovali až za vesnici. Na hřbitově jsme se zašli podívat na hrobku zámeckých pánů. Zde jsem si také povšimla starého hrobu se jménem naší rodiny. Vzpomněla jsem si, že manželův dědeček odsud pocházel. Pokud tam není pohřben přímo on sám, je dost pravděpodobné, že jsou tam pohřbeni jeho předkové nebo příbuzní. Pro jistotu jsem udělala několik fotografií hrobu. Co kdyby Honzík jednou chtěl také tvořit svůj vlastní rodokmen? Pak by mu ta fotka udělala radost, jelikož hrob vypadá zanedbaně - s největší pravděpodobností časem zanikne úplně.
Příjemně strávená sobota 2

Už jsme viděli všechno, tak teď konečnně hurá pro keš! Zavedla jsem Honzíka na místo nedaleko hřbitova a vybídla ho, ať hledá ten poklad. Sama jsem ho viděla už z dálky. Honzík taky není hloupej. Rozhlédl se a neomylně ukázal na oprýskanou poštovní schránku  na plotě. Normální člověk si ani neuvědomí tu absurditu ačkoliv často chodí kolem. Visí totiž na plotě směrem do polí, navíc v místě, kde není ani zadní brána... Na Honzíka byla příliš vysoko, tak jsem ji otevřela já, vybrala její obsah a rozložila ho na zemi před něj. Zatímco jsem se zapisovala do notýsku, Honzík si vybíral odměnu. Nakonec si vybral autíčko a hopíka. Zbytek jsem posbírala a  vrátila zpět do schránky. Nenápadně jsem doplnila dvě cetky, které jsme našli v některé z minulých keší.

Vrátili jsme se zpět na náves. Čekání na autobus jsme si zpříjemnili na nedalekém dětském hřišti. Myslím, že jsme si vycházku užili oba. Já jsem poznala zase jedno pěkné místo a navíc získala bodík do hry. Hozník má na pár dní novou hračku a i to hřiště na závěr ho potěšilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mami Mami | Web | 11. října 2010 v 9:04 | Reagovat

Příjemné odpoledne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama