Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Srovnáváme...

19. srpna 2010 v 18:36 | Kerria |  Děti
Mezi matkami je celkem normální se bavit o dětech a o tom, co všechno už umí, nebo ještě neumí. A většina matek to bere normálně, jako zdvořilostní konverzaci. Jen pár z nich má problém sama se sebou a tyto nevinné rozhovory je nějak vytáčí. Buď z toho mají pocit, že jsou špatné matky a něco zanedbaly. Nebo mají pocit, že se druzí nad ně neustále vytahují a povyšují. A občas si některá skutečně kompenzuje nějaký mindrák tím, že se doopravdy vytahuje a chlubí.
Napadlo mě si porovnat vlastní děti. Jak na tom byly jako malé? Jak se vyvíjely? A tady máte výsledek, tedy jen to, co si pamatuju:Bára
Honzík
Pase koníčky
2 měs.
2 měs.
Přetáčí se
vynechala
3 měs.
Sedí
vynechala
5 měs.
Leze
8 měs.
5 měs.
Stojí
8 měs.
6 měs.
Chodí s oporou
9 měs.
7 měs.
Chodí samostatně
10 měs.
15 měs.
Pije z normálního hrníčku
po 1. nar.
9 měs.
Jezdí na odrážedle
15 měs.
20 měs.
Maluje rozpoznatelné obrázky
18 měs.
30 měs.
Vydrží přes den bez plenek
22 měs.
24 měs.


Co z toho vyplývá? Vůbec nic. Každé dítě je jiné a vyvíjí se jinak. Přestože byl Honzík až do deseti měsíců ve všem napřed, pak se zase zpomalil a dával si na čas. Bohužel už si nepamatuju kdy si děti osvojily další dovednosti. Kdy uměly např. paci paci, pápá, kotoul, chodit po schodech, či skákat snožmo… Asi by ta tabulka byla daleko zajímavější a ukázala by, že zatímco se Honzík učil lézt, Bára se možná učila PÁPÁ nebo něco jiného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | E-mail | Web | 19. srpna 2010 v 19:05 | Reagovat

Je to zajímavé porovnání. Je škoda, že člověk si nezaznamenává detaily. Já sama si pořád říkám, že si musím nějaké detaily ze svého života konečně zaznamenat, ale samozřejmě to nikdy neudělám. Třeba se mi to u dětí podaří :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama