Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Kuřáci a zákon

2. července 2010 v 18:46 | Kerria |  Aktuálně
Od včerejška platí novela protikuřáckého zákona. Zatím přesně netuším, co všechno upravuje. Ale už nejméně týden jsme z různých stran bombardováni tím, že restaurační zařízení budou muset mít viditelně umístěnou nálepku, zda se tam smí/nesmí kouřit, nebo mají oddělené prostory pro kuřáky i nekuřáky. A v souvislosti s tím se vyrojila spousta nejrůznějších anket a ještě více názorů. Nedá mi to, abych se také nevyjádřila.


Především mám pocit, že ze stran kuřáků je veřejnosti podsouváno, že jsou tímto zákonem až příliš diskriminovaní, že "přece nekuřáci do hospod nechodí". Ano nechodí, protože jim kouř smrdí, načuchnou jim vlasy a šaty a štípou je oči...  To jsou věci, které si kuřáci neuvědomují. Svým kouřením nás nekuřáky obtěžují a ještě k tomu diskriminují, chceme si také jít posedět do kavárny nebo baru! Proč si máme ničit plíce vdechováním kouře? Proč máme smrdět? To není diskriminace?

Někteří argumentovali tím, že se nekuřáci mohou sami svobodně rozhodnout, jestli do té zakouřené hospody půjdou nebo ne! Ale proč se mají rozhodovat nekuřáci? Stejně tak se to dá postavit obráceně: "Ať se ti kuřáci svobodně rozhodnou, jestli chtějí jít do nekuřácké hospody!" Na rozdíl od nás nekuřáků jim zůstane možnost si na cigaretku odskočit ven, takže zas až tak omezováni nejsou. Hlavně ať mi neříkají, že v opačném případě mám taky možnost se jít nadechnout čistého vzduchu ven.

Další z řady argumentů: "Restaurační zařízení je soukromý podnik, stát by neměl nařizovat soukromým osobám jestli ve svém majetku smějí kouřit či nikoliv." Na první pohled to zní docela logicky. Má to však stejnou logiku, jako když řeknu: "že nejsou potřeba žádná hygienická omezení v restauraci". Klidně můžeme zrušit Hygienu a Čoiku, protože přece všichni podnikatelé (i ti velcí) jsou soukromníci a je nám po tom houby, jestli nám servírujou zhnilé maso a plesnivý brambory, protože to dělají ve svém soukromém majetku...

Teď asi někdo namítne, že mám přece možnost využít nekuřáckého salonku, který ve většině restaurací je zřízen. Ano, to mám a využívám. Problém je, že do tohoto salonku musím ve většině případů projít přes zahulený lokál a tak stejně načuchnu tím smradem. Kuřák to zřejmě necítí, protože mu tak smrdí všechno, a tak se mu to zdá jako přirozený pach. Já to ale vnímám velmi citlivě a nelibě to nesu.

Přimlouvala bych se za přísně nekuřácké restauace, kavárny, hospůdky, bary... A salonky zřídit pro kuřáky. Kuřákovi nijak neublíží, když projde nekuřáckým lokálem do salonku, kde si bude moci zapálit podle libosti. Nebo ať mi řekne, jakou z toho bude mít újmu.

Nechci být kuřáky diskriminovaná. Kouření je každého věc, ale ať tím neobtěžují ostatní spoluobčany.

PS (4.7.2010):
Děkuji za návštěvu i komentáře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 2. července 2010 v 19:15 | Reagovat

Úplně souhlasím, se vším, co jsi napsala. Taky bych chodila častěji do hospůdek, ale vyhýbám se jim, protože mi kouř hrozně smrdí, nejde u toho jíst, pít, ani jenom sedět. Kuřáci si můžou opravdu na chvíli zakouřit venku. Myslím, že v Anglii nebo v nějakém státě EU už to takto funguje velmi dobře a restaurace dokonce vydělávají víc než předtím. Argumenty jsi sepsala moc dobře. Já se kuřáky cítím dost omezovaná i na ulicích, kdy je musím předbíhat, protože přede mnou vyfukují kouř :-!

2 Mobile Girl Mobile Girl | 3. července 2010 v 13:09 | Reagovat

Asi jde taky o to , že hospodám se bez nekuřáků docela sníží tržby, myslím, že tedy nejde jenom o kuřáky x nekuřáky. Já sama jsem nekuřák a máte pravdu,že je to nepříjemné a člověka to omezuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama