Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Červen v zahradě

1. července 2010 v 16:55 | Kerria |  Tajemství zahrady
Uplynulý měsíc nebyl v zahradě příliš nápadný. Ačkoliv se záplavy naší zahrádky nedotkly, díky dlouhotrvajícím dešťům byla půda podmáčená a i to málo, co vykvetlo, brzy svou krásu ztratilo.

Červen v zahradě 1

Moje skalka byla téměř pustá. Jediné, co bujně rostlo a bohatě kvetlo byly pivoňky. Loňská miniaturní růžička zatím spíš živoří. Květů má sice požehnaně, ale deště jim nadělaly nevzhledné fleky. Denivky se letos s kvetením opozdily, obvykle z nich dělám kytici Báře na závěr školního roku. Letos ještě nevykvetly, ale množství poupat je docela slibné.

Červen v zahradě 2
Moje opětovné pokusy osázet zahradní jezírko lekníny skončily fiaskem. Vloni jsem považovala za hlavní škůdce kačenky - a právem. Kačen jsme se tedy zbavili a já znovu nakoupila sazenice, umístila je do jezírka a těšila se na první květy. Bohužel, ryby se kačenám v ničení zeleně docela dobře vyrovnají. Naštěstí rostlinky nezničily úplně, jen vyryly, a tak jsem je mohla znovu zasadit. Teď je mám v sudu s vodou a čekám až pořádně zakoření. Pak už snad přežijí i mezi rybami. Podobně dopadl i čerstvě "uloupený" obrovský trs orobince... Chybama se člověk učí. Na obrázku je Zerav, který jsme sázeli loni zjara, kdy jsme ještě kačenky neměli a rybky byly malé.
Červen v zahradě 3

Plevelům se však dařilo nadmíru skvěle. Ačkoliv po deštích jsem měla skalku čistě vypletou, dnes už to není poznat. A teplem půda ztvrdla jak beton, takže náprava nejspíš v nejbližší době nehrozí. Alespoň mám pár nových úlovků do svého virtuálního herbáře. Jo a u zídky vedle maliní nám vyrostly dvě nádherné divizny.

PS (4.7.2010):
Děkuji za návštěvu a milé komentáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mami Mami | Web | 1. července 2010 v 20:07 | Reagovat

Virtualni herbar, skvely napad, nejlepe je kvetinku vyfotit ihned po presazeni, aby zbyla alespon pamatka. Jinak uhynulych je mi lito, snad se pristi rok pocasi umoudri.

2 An!tta An!tta | Web | 1. července 2010 v 20:34 | Reagovat

Taky si říkám. Spolužáci to totálně přehnali a můj upřímný názor je od toho ale ani trochu neodradil. Přiznám se, že i já se dřív bála toho, jak mě devítky pořádně zlijou octem.. , když jsem chodila do osmičky a níž... Připadá mi to jako dost hloupej zvyk :-! , naše škola už neví, co by. Jsem ráda, že mám tu možnost konečně od září nastoupit na gymnázium - trochu na úrovni :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama