Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Adopce... Ano či ne?

30. července 2010 v 17:40 | Kerria |  Na téma týdne
Pročítám články na téma týdne a nutí mě to se také zamyslet. Hosexuálové, registrované partnerství, výchova dětí... Měli by mít homosexuálové právo vychovávat děti, nebo neměli? Zkusím vyjádřit svůj pohled.


Tak za prvé. Myslím si, že registrované partnerství je blbost. Ne, že bych chtěla homosexuálům upřít právo "uzavřít sňatek". Spíš mám pocit, že krom toho papíru "patříme k sobě" to nic jiného nepřináší ani samotným homosexuálům. Ale zákon neznám, tak pokud víte o nějakých dalších výhodách, klidně mi to připište dolů (jak se říká, ať neumřu blbá).

Výchova dětí homosexuálními páry. Je to ožehavá otázka. Zákon zatím neumožňuje adopci. Ale vzhledem k tomu, že si dovedu představit způsob, jak mohou (nejen) homosexuálové přijít k vlastnímu dítěti, je asi zbytečné jim bránit v adopci. Jestli nevíte jak, tak to opravbdu není problém.

Lesbičky to mají trošku snažší, že si dítě mohou donosit a porodit samy. Stačí najít vhodného dárce a zvolit metodu oplodnění, podle toho, co je pro ženu přijatelné: Buď požádá o pomoc nějaké centrum asistované reprodukce, nebo prostě skousne zuby a jednou to vydrží s chlapem. Pokud chce anonymního dárce, nezbývá než se poohlédnout v cizině, neboť naše zákony anonymní oplodnění ženám bez partnera neumožňují.

Gayové mají situaci trošku složitější, protože si sami dítě neporodí. Ale ani oni nemusejí zůstat bezdětní. Stačí si v zemi, kde je to legální dohodnout "pronájem dělohy". Známe to především z amerických filmů. Zda je to možné někde v Evropě netuším. Prostě si zajedou na rok do Ameriky a vrátí se s miminem.

Takže jsme si vysvětlili, že i gayové a lesbičky teoreticky mohou mít a vychovávat i vlastní děti. A to nemluvím o situaci, která nemusí být až tak neobvyklá. Lidé, kteří svou orientaci dlouhá léta potlačovali a žili ve spořádaném heterosexuálním manželství. S odtabuizováním se odhodlali svou orientaci přiznat, rozvedli se a našli si nové partnery. A co děti, které se takovým lidem v manželství narodili? Ty nezmizí mávnutím kouzelného proutku.

A teď ještě situace, jak legálně adoptovat dítě. Cesta je to dlouhá a složitá, ale není to nereálné. Homosexuál se dohodne s někým opačného pohlaví na uzavření formálního heterosexuálního manželství. Následně si podají žádost o adopci. Chvilku to trvá, ale po nějaké době se obvykle žádosti vyhoví. Když je vše úředně zpečetěno, manželé se rozvedou a dítě podle dohody zůstane homosexuálnímu partnerovi, který si založí novou, tentokrát homosexuální, rodinu v níž bude své adoptivní dítě vychovávat.

Je tolik možností, jak zákon obejít a dítě získat naprosto legálně. Na tom, co jsem popsala totiž nic nelegálního není. Neetické to možná je, ale legální také. A určitě jsem nevyčerpala všechny. Vlastně je to jen otázka financí, jestli někdo má dostatek peněz na to, obstarat si dítě tímto způsobem.
A teď mi řekněte, jaký má vlastně smysl bránit homosexuálním párům v adopci dětí?

Jediný smysl vidím v tom, že naše společnost na to ještě není připravená. Homosexuálové sami tvrdí, že se cítí být většinovou heterosexuální společností diskriminováni. Stejná, spíš větší diskriminace, dokonce šikana hrozí potom jejich dětem ať už vlastním nebo adoptivním. Ty děti v dětských domovech mají mnohdy dost svých vlastních problémů, musejí se nějak vyrovnat se svou minulostí. Proč jim přidělávat další? V tomto směru mi volání homosexuálů po umožnění adopce přijde sobecké: "Já, já, já... Já chci dítě! " Ale co na to dítě?

Jak jsem zmínila, dítě má svých vlastních problémů až nad hlavu. Musí se nějak vyrovnávat s faktem, že z nějakého důvodu nemá rodiče. Pokud takové dítě "má štěstí" a dostane se do adopce, přináší mu to nový stres: Musí se vyrovnat se změnou prostředí, ztrátou přátel, nová pravidla, nová škola a spolužáci... Po počáteční euforii se může u dětí dostavit rozčarování, že život v rodině není takový jak si představovali. A teď mi, milí homosexuálové, řekněte, proč chcete těm dětem přidávat další problémy jako je výsměch spolužáků, vyloučení z kolektivu vrstevníků, nebo šikana? Nemají už tak těch problémů dost?

Nezlobte se na mě, ale v současné době je to od vás sobecké.

(k tématu týdne: Homosexualita)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 30. července 2010 v 18:42 | Reagovat

Jo, to bude ono. Kdyby se ostatní dokázali oprostit od posměšků, pro ty děti by to bylo fajn. Dostalo by se jim dost lásky a pozornosti, to v děcáku stoprocentně ani zdaleka není.

2 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 30. července 2010 v 19:10 | Reagovat

dobrý článek a s tí registrováním.Podle mě to taky vcelku hloupost,ale to si myslím i o manželství,pokud někoho vážně milujiu nepotřebuji papír.Ale vzhledem k tomu jak to mají homosexuálové těžké podle mě chtějí mít aspon nějak stvrzené že k sobě vážně patří...

3 Vivi Vivi | Web | 30. července 2010 v 19:35 | Reagovat

Učitelka z občanky jako jeden z důvodů, proč je pro homosexuály registrovaný partnerství důležitý, uvedla, že kdyby jeden z partnerů zemřel, tak aby ten druhej mohl zdědit jeho majetek a nezůstal bez peněz. Asi tak.
A pak tady jde hlavně o princip. Když můžou heterosexuálové uzavírat sňatek, proč ne oni?
A pokud jde o děti homosexuálů, nemyslim si že by dnešní společnost byla tak strašně nepřející a protivná. Jde jenom o povahu toho dítěte. Jak to zahraje, jestli z toho udělá svojí přednost, nebo důvod k posměchu.

4 kerria kerria | 30. července 2010 v 19:57 | Reagovat

[3]: Tu možnost mají stále, jen se tomu říká závěť.

[2]: Bohužel manželství není jen o lásce. Ta instituce je tu především kvůli ochraně práv dětí, i když o tom by se v dneší době dalo úspěšně polemizovat.

5 leni leni | Web | 30. července 2010 v 21:57 | Reagovat

1) myslím, že homosexuálním párům nejde ani tak o adopci cizího dítěte z děcáku, ale o osvojení dítěte jejich partnera, aby měli oba dva stejná rodičovská práva a povinnosti.
2) závěť vážně nestačí, protože zákon nedovoluje opominout skutečné dědice (tj. nejbližší příbuzné) na úkor někoho cizího bez závažných důvodů, a myslím, že něco jako "já ho miluju" se mezi závažné důvody nepočítá.

6 Vivi Vivi | Web | 30. července 2010 v 22:10 | Reagovat

[4]: No já nevim jak ty, ale já do svejch sedmdesáti nějakou závěť fakt neplánuju. Nikdo přece nechce věřit že umře mladej.

[5]: No počkat. A nemůže to bejt našim zákonům u zadku? Vždyť je jenom na člověkovi komu odkáže svůj majetek. Blbý zákony...co když sou moji příbuzní debilové a nic si nezaslouží? To bych se jim na to pěkně vykašlala.

7 Pavlinka Pavlinka | Web | 31. července 2010 v 9:59 | Reagovat

Myslím, že v tomhle článku jsou dohromady smíchány dvě věcí (jako velmi často v těchto polemikách). Bezdětný homosexuální pár adoptující dítě z DD a homosexuální pár, kde má jeden partner svoje dítě. Teď si představte situaci, že spolu žijí 2 ženy a spolu vychovávají dítě. Biomatce se něco stane a druhá žena na něj nemá jakékoliv právo. Soud přiděluje dítě v lepším případě příbuzným biomatky, v horším do DD. Nezáleží na pocitu dítěte, že má ještě druhou mámu. Nezáleží na pocitu druhé "matky", které soud bere její dítě. Zákon to nezajímá.

Není náhodou spíš sobecké od nás - majoritní populace - diskutovat nějaké pseudoproblémy týkající se našeho pohledu na morálku homesuxuálního soužití spojeného s výchovou dětí, místo nápomoci řešení rodiných tragedií - i když dle zákona vlastně rodinými nejsou?

8 Malkiel Heterokláda Malkiel Heterokláda | Web | 31. července 2010 v 11:24 | Reagovat

Hehe, teď koukám, že jsem včera napsal článek se stejným názvem jako ty a i s podobnou náplní i argumenty. Ale fakt jsem nekopíroval, přísahám. ;-)  :D

9 Malkiel Heterokláda Malkiel Heterokláda | Web | 31. července 2010 v 11:34 | Reagovat

[7]: Svět nemůže fungovat jen na základě citů, pocitů a emocí, ale na základě práva. Píšeš o tom, jaká bude chudinka ta druhá "matka", ale nějak ti z tvého příspěvku vypadly pocity biologického otce, který je většinou odstaven na druhou kolej. Ptal se vůbec někdo toho otce, jestli souhlasí s tím aby jeho dítě bylo vychováváno dvěma matkami? Co když si ta druhá "matka" to jeho dítě adoptuje a on se potom bude muset doprošovat pro něho úplně cizí ženy, jestli může vidět své dítě?

10 kerria kerria | 31. července 2010 v 12:50 | Reagovat

[5]: Pokud vím, tak zákon v případě, že jsou manželé bezdětní, neumožňuje aby jeden z manželů byl univerzálním dědicem = vždycky se musí s někým dělit.
Pokud se nic nezměnilo, tak neopominutelnými dědici jsou především děti, nezletilým na podíl nesmíš v závěti sáhnout vůbec, zletilým jej můžeš snížit tuším max. na polovinu bez udání důvodu. Se zbytkem si můžeš nakládat zcela podle libosti.
Momentálně se u homosexuálních párů nepočítá s dětmi, takže podmínky jsou víceméně stejné.

Adopce dítěte druhého partnera je složitou otázkou, jak už tu zmínil Malkiel, protože dítě má dva biologické rodiče a jejich práva jsou jaksi nadřazena právům momentálních partnerů.

11 Neriah Neriah | 31. července 2010 v 22:56 | Reagovat

A proč neadoptovat miminko? Myslím, že když to dítě bude od malička u homosexuálních rodičů, ostatní děti ho přijmou. Nebo rozhodně ho přijmou líp, než když ho poznají později. A i tak, spousty dětí by byly vděčnější, když by měly lásku a péči, i když od homosexuálů, než být v dětském domově.

12 Ales Ales | E-mail | Web | 12. prosince 2011 v 14:53 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama