Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Kam ten svět spěje

22. června 2010 v 15:55 | Kerria
Také si vzpomínáte, jak si naši rodiče a prarodiče občas posteskli: "To za našich mladých let…" A taky jste už ve věku, kdy tuto větu občas pronesete sami? Já se s touto větou snad nejčastěji setkávám v souvislosti se zdravím, nemocemi, alergiemi apod. "To dřív nebývalo…"
Věříte tomu, že tolik nemocí a zdravotních problémů je jen a jen výsledkem špatné životosprávy a životního stylu posledních několika desítek let? Já ne.


Já svým selským rozumem vidím problém docela jinde. Lidstvo jako živočišný druh normálně degeneruje. Zatímco dříve se v rodině narodilo kolem deseti dětí a jen dvě nebo tři přežily, v dnešní době se narodí jen dvě děti a obě přežijí. Co to značí? Že dříve se daleko více uplatňoval přirozený výběr těch nejsilnějších a nejschopnějších jedinců z rodu. Dnes, díky moderní medicíně, jsme o tento přirozený výběr přišli. Díky lékům a lékařské péči přežije téměř každé narozené dítě. I dítě, které by dříve nepřežilo a nepředávalo svou špatnou genetickou informaci dál. Ano, jsem přesvědčena, že za většinou zdravotních problémů dnešního lidstva stojí právě genetika.

Jenže co s tím? To nemám tušení. Vidím jen katastrofické scénáře budoucnosti a doufám, že se nevyplní.

Scénář 1.
V zájmu ozdravení lidstva bude možnost plození dětí silně regulována a zdravotně nezpůsobilým lidem nebude vůbec umožněna. Něco podobného, s čím se dnes můžeme setkat při chovu papírových psů, či jiných zvířat. Člověk dostane papír, že je geneticky v pořádku a může se množit. V opačném případě se nesmí množit a porušení se bude trestat kastrací.

Že se vám tento scénář nelíbí? Mě se taky nelíbí. Proto mám v záloze ještě jeden - horší:

Scénář 2.
Lidstvo postupně zdegeneruje natolik, že člověk nebude schopen přežít bez speciálního skafandru, chránícího tělo proti různým kožním alergiím. K zajištění dýchání bude skafandr vybaven soustavou filtrů, které budou čistit vzduch od pylů, prachu, mikroorganismů a kdoví čeho ještě. Jelikož bude lidstvo mít alergie na všemožné potraviny, bude se strava podávat pouze nitrožilně (kanyla už bude součástí skafandru) a pít budeme jen destilovanou vodu ze speciálních sterilních nádob…

Tak tyhle vyhlídky se mi líbí ještě méně. Doufám, že jednou vědci najdou nějaký způsob, jak zabránit tomu, aby se moje katastrofické scénáře nevyplnily. Do té doby nezbývá, než doufat a věřit, že na to mají ještě spoustu času.

PS (19:15):
Zrovna před chvílí se objevil na super.cz tento článek. Náhoda?

PS (27.6.2010)
Děkuji za návštěvu blogu a komentáře. Děkuji za opravu ohledně pití destilované vody, to jsem netušila. Jinak článek nebyl nijak namířen proti alergikům. Je to jen takový můj postřeh k tématu tzv. moderních nemocí. Vědci a lékaři nás neustále přesvědčují, že na vině je nezdravý způsob života, ale já si myslím, že stejný, neli větší podíl na tom má právě genetika. Vždyť ještě před cca 120 lety se zhruba 3/4 dětí nedožilo prvních narozenin. Proč asi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 22. června 2010 v 16:18 | Reagovat

Ano, ano, "to za mého mládí nebylo" říkávám taky a to mi není až tolik...

Jinak technická ke scénáři 2 - pití destilované vody je nebezpečná věc, protože destilovaná voda paradoxně organismus dehydruje tím, že neobsahuje žádné minerální látky. Takže by museli destilku ještě mineralizovat.

2 david-r92 david-r92 | Web | 22. června 2010 v 16:30 | Reagovat

Velmi zajímavá úvaha - možná v budoucnosti bude opravdu problém s nemocemi apod., ale třeba budem mít létající auta :-D

3 Mami Mami | Web | 22. června 2010 v 16:38 | Reagovat

Neboj, dočkej ještě pár let, naše vyspělá civilizace je na spadnutí. Stačí pár za sebou drobných přírodních katastrof a ono se to samo zreguluje. Na světě je ještě řada chudých zemí, přežívajících pěkně po staru, ve špíně a bez energetických nároků. Ti dostanou příležitost, až se my zhroutíme. Alespoň v minulosti to tak fungovalo.

4 miriabel miriabel | Web | 26. června 2010 v 17:01 | Reagovat

zajímavý článek, to určitě... jen se mi nelíbí ta část s alergiky:D sama nemůžu polovinu potravin a přesto se mi nechce umírat :-)
někdy si říkám, že je lepší nepřemýšlet, stejně nás život vždycky překvapí... a tyhle úvahy vyděsí, ale nepomohou:-( takže sjem raději šťastná a nemyslím na budoucnost,,, i když je to asi lehkovážné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama