Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Batole v restauraci

1. června 2010 v 16:30 | Kerria |  Děti
Dosud nikdy jsem neviděla, ani nenavštívila "baby-friendly restauraci". Vlastně jsem ani netušila, že něco takového existuje. Teprve nedávno jsem se poprvé setkala s termínem "Baby-friendly restaurace". Bylo to v nějakém článku, kde si autorka stěžovala, že na ně byl personál restaurace hrubý kvůli povykujícímu a pobíhajícímu batoleti. Překvapilo mě, kolik bylo v diskuzi pod článkem souhlasných reakcí a podobných stížností.


Během posledního měsíce jsme 3x navštívili s naším 15-měsíčním batoletem nějakou restauraci - pokaždé jinou. 2x to bylo z nutnosti. Kvůli zácpě na dálnici jsme se nedostali včas domů na oběd. Dnes to bylo potřetí - slavili jsme totiž s manželem výročí svatby a to každoročně chodíme na oběd. A vždycky jsme byli velmi spokojení, přestože ani jedna z nich nebyla baby-friendly. Možná právě proto, že tam nebyl dětský koutek, tak nám batole spokojeně sedělo u stolu, pozorovalo cvrkot a když už bylo znuděné, tak jsme se ho snažili zabavit sami: povídali jsme si s ním, ukazovali mu různé nové věci kolem, dali mu nějaké hračky.... Jen jsme mu nedovolili vstát a zkoumat nové prostředí samostatně!

Personál nám vždycky vyšel vstříc, co se týče požadavku na jídlo pro dítě - požádali jsme, zda by nemohl dostat jen suchou rýži politou cca 1-2 lžícemi nějaké jemné omáčky. Servírka se na nás chápavě usmála a řekla, že to není problém. Pokud by to problém byl, nezlobila bych se. Oželela bych nějakou specialitu, kterou si obvykle v restauraci dávám, objednala bych si jídlo, které prcek může a podělila se s ním o ně. Nikdo (ani personál, ani ostatní hosté) totiž není povinen na nás brát nějaké zvláštní ohledy, jen proto, že máme dítě!

Došla jsem k závěru: Baby-friendly restaurace, raději obejdu obloukem. Jak bych potom vysvětlila dítěti, jak se správně chovat ve společnosti, když tam by viděl pravý opak? Ono totiž ve výchově platí jedno pravidlo: Jakmile dítěti jednou něco dovolíte, těžko už mu to budete příště zakazovat!

PS (14.6.2010):
Děkuji za vaše názory. Problém je spíš v přístupu. Někteří rodiče si totiž "baby-friendly" restauraci pletou s dětským hřištěm. A ve zmíněné diskuzi jich byla snad většina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kleopatra Kleopatra | Web | 2. června 2010 v 14:11 | Reagovat

Ano i ne, nemohu řáci, že bezezbytku souhlasím. Znám podniky, kde personál nemůže vystát malé dítě jen proto, že zkrátka během oběda jednou dvakrát zakřičí, nebo pokape ubrus. Na druhou stranu, nemám ráda matky, které své ratolesti nechávají "na volno" po celé restauraci, div, že dítka nevlezou do talíře jiným hostům. Takže, baby-friendly restaurace ano, ale ne bezuzdé řádění malých (s prominutím) hajzlíků. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama