Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Několik důvodů proč mít děti

2. května 2010 v 18:52 | Kerria |  O životě a tak
Už dlouho přemýšlím o tom, proč někteří lidé mají děti. Ne, že by je neměli mít. Až na pár výjimek každý má právo mít děti. Přemýšlím o důvodech, proč si lidé děti pořizují. Co je k tomu vede?


1. Dítě jako zdroj obživy
Řekla bych, že takových lidí je v naší zemi poměrně dost. Ani se jim nedivím. Náš sociální systém je tak štědrý, že se některým skutečně víc vyplatí rodit děti, než chodit do práce.

2. Řešení ztráty zaměstnání
Tak trošku to souvisí s tím 1. Bodem, ale je tu nepatrný rozdíl. Zatímco v předchozím případě, ženy rodí děti jak na běžícím pásu, tyto to berou jako přechodné řešení ztráty zaměstnání a po nějaké normální době si zase práci najdou.

3. Mít děti je normální
Osobně sice neznám nikoho, kdo by měl děti jen proto, že se to tak dělá, ale nepochybuju o tom, že i tací mezi námi žijí.

4. Biologické hodiny
Mám dojem, že tohle bývá nejčastější důvod proč si lidé (hlavně ženy) pořizují děti. Prostě se jim splaší hormony a zatouží po dítěti. A podle mě i jeden z nejrozumnějších, protože to je přirozené u všech živočišných druhů.

5. Děti smyslem života
Někteří lidé nemají pro svůj život jinou náplň, než mít děti. Starat se o děti je jejich jediným koníčkem a tak to dělají.

6. Zajistit si dědice
I když to zní dost staromódně, spousta lidí by ráda výsledky svého celoživotního úsilí někomu předala, a to mnohem raději svým potomkům, než nějakým jiným příbuzným.

7. Omylem
I v dnešní osvícené době se rodí neplánované děti.

8. Touha po změně
Jsou mezi námi lidé, kteří věří, že dítě je (nebo partnera) učiní lepším. Např. kuřáci, že přestanou kouřit. Nebo budou najednou čistotnější, zodpovědnější,…

9. Pomocník a pečovatel na stáří
I tenhle důvod jsem na vlastní uši slyšela. Někdo si pořídí děti, aby měl později někoho, kdo mu umyje okna, nebo kdo mu uvaří, až bude starý a nedokáže to sám.

10. Pokus o záchranu nefunkčního manželství
Jako důvod proč mít děti, je to pěkná blbost. Pokud manželství nefunguje, tak děti to nezachrání.

Napadají vás další? A jaký je vlastně ten váš?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama