Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Nejlepší hračka

21. května 2010 v 14:49 | Kerria |  Hry a zábava
Zastávám názor, že hračka by měla být co nejjednodušší, aby podněcovala fantazii. Čím jednodušší hračka, tím více skýtá možností využití při hře.

Nejlepší hračka

Ta vůbec nejlepší hračka nás nestála ani korunu. Jsou to totiž různobarevná víčka z PET-lahví. Postupně jsem Honzíkovi nasbírala celou krabici a je z nich nadšený. Jejich využití při hrách je takřka neomezené.
Zpočátku, když jich měl jen pár, tak se bavil tím, že je neustále vkládal do různých nádob a zase vysypával. Pokud měl nějaké nádoby s víčkem, mohl pozorovat, že v různých nádobách dávají víčka různé zvuky.

Později mu sloužily jako náklad do různých aut. Převážel je z místa na místo v náklaďácích, nabíral je bagrem… Vydržel si takto hrát dlouhou dobu.

Stejně zajímavou pomůckou jsou víčka při hře na vaření. Dokonce se na nich začíná učit rozlišovat barvy. Např. žlutá víčka jsou jako brambory, zelená - špenát, oranžová - mrkev…. Vyzbrojen lžící si při této hře rovněž trénuje motoriku při krmení.

A v neposlední řadě můžou sloužit jako skládačka. Už jsem od někoho slyšela, že si z těch víček děti staví silnice pro auta. Ale nemusí to být jen silnice. Pokud je víček dost a mají různé barvy, je možné z nich vytvářet mozaiky.

Možná by s nimi šly hrát i nějaké jednoduché hry. Ale o tom jsem zatím nepřemýšlela.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama