Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Máme to za sebou

31. května 2010 v 14:26 | Kerria |  Aktuálně
Uff... Volby jsou konečně za námi. Přiznám se, že jsem jim letos věnovala podstatně více času než kdy před tím. Výsledky... No, co k tomu říct. Když jsem se koukla na tu mapku, tak je jasné, že 3/4 republiky je osídleno lidmi, kteří jsou závislí na sociálním programu. A nemusejí to být jen "vyžírky" a "nefachčenka".


Na různých internetových diskuzích je to zřetelně znát. Pražáci a okolní shodně tvrdí, že jen velmi málo lidí (rozuměj z jejich okolí) dosáhne na přídavky na děti, a když tak jen díky tomu, že jeden z rodičů momentálně nepracuje (rodičovská dovolená, nezaměstnanost). Ale čím dále od Prahy, tím se situace zhoršuje. V mém okolí na přídavky nedosáhnou snad jen podnikatelé a manažeři větších společností. U nás přídavky pobírají i rodiny, kde oba pracují a dokonce vydělávají nadprůměrně (na místní poměry, prosím neplést si se státním průměrem!!!). Navíc i míra nezaměstnanosti je tu vyšší.

Divíte se, že takoví lidé volí ČSSD? Já ne. Čas od času se to propírá v hospodě, v našem mimi-klubu, nebo jen tak při sousedském tlachání na zahrádce... Ti lidé volí to, co pro ně představuje jistotu teď. Mají strach, že pravice u moci přinese další úspory a škrty. To se pochopitelně dotkne nás všech, ale pro rodiný rozpočet 20 tis je i pár stovek dost velká suma. Dokážete si představit, že jako 4-členná rodina máte k dispozici jen 20 tis. za měsíc? Z toho musíte zaplatit bydlení, inkaso, všelijaké poplatky a pojistky, dojíždění do práce (zřídka pracujete v místě bydliště) a dětem do školy, něco málo uspořit "pro strýčka příhodu" a kdoví co ještě. Kolik vám asi tak zbyde na běžný provoz domácnosti? 

Že to může vést ke státnímu bankrotu? Vždyť je to daleko. Nějak bylo, nějak bude.... Třeba do tý doby někdo něco vymyslí, aby k tomu nedošlo. Ale kdo?

Volby vyhrála pravice, ačkoliv ČSSD má nejvíce hlasů, ani koalice s KSČM by jí nepomohla k většině. Je to dobře, že ti Pražáci to naše hlasování zvrátili. Snad skončí ty investice spláchnuté "do hajzlu" - tím myslím sociální podpora lidí, kteří si nezaměstnanost dobrovolně zvolili jako bezpracný zdroj obživy.  Bohužel, abychom se jednou měli lépe, budeme se napřed muset uskromnit všichni. Nelíbí se mi to, bojím se... Na druhou stranu, do budoucna to může paradoxně přinést lepší sociální podmínky pro lidi, kteří to skutečně budou potřebovat: Pro důchodce, invalidy, dlouhodobě nemocné, vdovy a sirotky i krátkodobě nezaměstnané. Mělo by platit: Sypu do státní kasy, tak se stát na mě nevyse.e, když budu v nouzi, ale pomůže mi, abych zase mohl sypat... Bohužel dosud to bylo spíš obráceně.

Jen doufám, že si ti v Praze uvědomí, že hranice republiky nejsou totožné s hranicemi Středočeského kraje, nýbrž že sahají dál, dokonce až na Moravu a vlastně až do těsného sousedství se Slovenskem. My nepotřebujeme sociální dávky. My potřebujeme, pracovní příležitosti, které nám zajistí životní úroveň srovnatelnou s tou Pražskou! Pak teprve budete mít šanci, že volby vyhrajete i u nás!

PS (14.6.2010):
Děkuji za návštěvu blogu i za komentáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tiska Tiska | Web | 31. května 2010 v 18:15 | Reagovat

Souhlasím s tvým názorem. Já jsem volila pravici, ale ne se všemi body jejich programu souhlasím. Je sice, pravda, že k Řecku máme poměrně daleko, ale někdo prostě musel přijít a schodkování zastavit.
Myslela jsem si, že k volbám půjde i víc lidí. 62% se mi zdá jako docela dost a překvapolo mě tvrzení, že to podruhé nejmíň v historii. 8-O
No, jsem zvědavá, co se bude dít. Zatím to na vypadá na velké škrty. Doufám, že ty nejrazantnější budou v politice, tak jak slubují Top09 a VV. Tam je třeba pořádná očista. Jen smůla, že z vlastního krajíce se ukrajuje nejhůř.

2 Kleopatra Kleopatra | Web | 2. června 2010 v 14:07 | Reagovat

Rozhodně ano, pořád tak trošku doufám, že nové "malé" strany jako TOP09 a VV posunou naši politiku někam dál... S trochou naivity i do míst, kde bude korupce o něco menší a počet pracovních míst o něco větší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama