Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Dejá vu

9. května 2010 v 16:30 | Kerria |  Napsáno životem
Období dospívání naší Báry je pro nás rodiče dost náročné a vyčerpávající. Po celý její život jsem se snažila jí vštípit nějaké hodnoty, přesto občas mívám pocit, že jsem selhala.

Ale snad nejvíce mě překvapilo opakování stejných situací, které jsem už kdysi zažila.

Na tom by možná nebylo nic divného, kdybych teď stála na opačné straně (= opakovaly by se tedy scény s mojí mámou z mého dospívání). Ovšem tak tomu není. Jsem ve stejné situaci a pozici jako tenkrát - opakují se totiž scénky s jejím otcem. Všechny ty vlastnosti a chyby, kvůli nimž jsem se s ním rozešla, mám znovu doma a znovu jim musím čelit.

Ach ty geny! Bojím se o ni, o její budoucnost. Chci jí věřit a chci věřit i tomu, že jsem ji dobře vychovala. Odmítám poslouchat manželova proroctví o jejím špatném konci. Pořád hledám cesty a způsoby, jak zabránit, aby nedopadla jako její otec, který zemřel jako bezdomovec ve 30-ti letech.

Bára o něm skoro nic neví. Snad jen to, že před pár lety zemřel. Nevyprávěla jsem jí nikdy o našich vzájemných problémech, nechutných sporech ani o jeho životě bezdomovce. Možná bych s ní o něm měla promluvit. Jenže co říct? Pokud v něm bylo něco dobrého, já to neobjevila. Za ten necelý rok, co jsme spolu žili (tedy se spíš o to pokoušeli) jsem ani nezaznamenala, že by měl nějaké koníčky. Pro všechno se strašně rychle nadchnul, ale ještě rychleji ho to nadšení opustilo. I v tom se mu Bára podobá.

Co s tím? Nezbývá než doufat, že to období "hledání sebe sama" nakonec zvládne. Že alespoň něco z toho, co jsem do ní vložila, v sobě najde.

Tak nám obějam držte palce!

Další články "Ze života s puberťákem".
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 4. července 2010 v 10:27 | Reagovat

Tak to držím palce moc! Bára je snad rozumější..Smutný článek :(

2 adaluter adaluter | Web | 13. února 2011 v 18:27 | Reagovat

Geny, jo, ani bych nevěřila, že můžou mít takový vliv, nevidět to na vlastní oči. Klidem mě to tedy nenaplňuje, snad jsou tam někde i ty moje a včas jí otevřou oči. To samé přeju i tobě a Báře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama