Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Léčivá moc Tai-či

9. dubna 2010 v 8:30 | Kerria |  Napsáno životem
Už několik let chodívám cvičit tai-či. Nikdy jsem ale nevěřila na jeho zázračnou moc. Cvičím, protože mě to baví, našla jsem tam spoustu přátel, a dává mi to jakýsi vnitřní pocit spokojenosti sama se sebou. Nedávno jsem ale udělala zkušenost, že něco na těch povídačkách o zdravotních účincích Tai-či asi bude.


Co se vlastně stalo? Z nějakého nepochopitelného důvodu mě bolela noha v kyčli. Nemohla jsem se na ni postavit, takže jsem při chůzi pajdala jak hrabě d'Peyrac. Chodila jsem od lékaře k lékaři: neurolog mě poslal k ortopedovi, že nohy a kyčle jsou ortopedická záležitost. Ortoped mě pečlivě vyšetřil a řekl, že v kyčli problém není, tedy že se jedná nejspíše o neurologickou záležitost. Po další návštěvě neurologa jsem tedy obdržela injekce a doporučení na rehabilitaci.

Moje potíže trvaly už 3. Týden a já už nechtěla další cvičení vynechat. Už tak jsem hodně zameškala a bude obtížné odkoukat další část sestavy. Šla jsem tedy cvičit s předsevzetím, že budu bolavou nohu šetřit a pokud by to i tak bylo nad moje síly, tak se budu jen dívat.

To jsem dodržela a cvičila jen tak napůl. Vyhýbala jsem se všem cvikům i částem sestavy, při kterých je nutné se postavit jen na bolavou nohu.

Na druhý den ráno jsem se cítila dobře. Přesto jsem stále nohu šetřila. Teprve po dalších 2 dnech jsem si uvědomila, že mě noha vůbec nebolí a že můžu normálně chodit. A to jsem nevzala ani jednu z těch injekcí, ani jsem nebyla na žádné masáži!

Že by mě vyléčilo tai-či? Nejsem si tak úplně jistá. Jo, jsou věci mezi nebem a zemí…..

(k tématu týdne: Zdraví)

PS: (15.4.2010)
Děkuji, že jste četli tento článek i za vaše komentáře. Mohlo jich být víc, protože Váš názor mě zajímá, ale i tak jsem spokojená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Pucca* *Pucca* | Web | 9. dubna 2010 v 8:33 | Reagovat

hezú blog :-)

2 yorga yorga | Web | 14. dubna 2010 v 15:27 | Reagovat

Souhlasím. Něco mezi nebem a zemí jistě je. Tady na dědině se k Tai-či nedostanu, ale vždycky mě to zajímalo. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama