Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Který bůh je pravý?

19. dubna 2010 v 22:54 | Kerria |  Na téma týdne
Na světě je několik set, možná i tisíc různých náboženství. Které z nich je to správné? Který bůh je tedy ten jediný pravý? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Najdeme ji v Bibli, stejně tak i v Koránu a zřejmě i v dalších svatých knihách. Dokonce je obsažená v antických i jiných bájích nebo mýtech. Nevěříte?


Znáte nejstarší biblické příběhy? O stvoření světa, Vyhnání Adama a Evy z ráje, O potopě a arše, O stavbě Babylonské věže, ... Víte, že jsou ty příběhy v různých náboženstvích takřka stejné?

Znáte ten příběh o stavbě Babylonské věže? Nejspíš ano. Lidé chtěli postavit tak velikou věž, aby dosáhla až do nebe k Bohu. Bůh se na ně rozhněval a popletl jim jazyky. Každý najednou mluvil jinak a nebyli schopni se na ničem dohodnout. Práce na věži byly ukončeny a lidé se rozprchli do všech stan. Od té doby se v každém koutě země mluví jiným jazykem.

A teď budeme číst mezi řádky: Do té doby bylo jedno jediné náboženství. V tom se shoduje Bible, Korán, antické mýty a zřejmě budou i další podobné příběhy. V Babyloně vznikly národy s vlastními jazyky. Každý ten národ si vzal původní náboženství s sebou. Všechno se vyvíjí, proč by náboženství mělo být vyjímkou? Navíc ústním podáním se ledacos ztratí a něco naopak zase přidá. Nezdá se to logické?

Myslím si, že Bůj existuje. Každý národ mu dal své jméno: Jahve, Aláh, Zeus, staří Slované mu říkali Perun,... Ale pořád je to ten samý Bůh. Jediný pravý!

(k tématu týdne: Víra)

PS (22.4.2010)
Děkuji, že jste věnovali čas a přečetli si tento článek i za vaše komentáře k tématu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evžen Zimra Evžen Zimra | Web | 20. dubna 2010 v 0:01

Velmi dobrá úvaha! Odvážím si oponovat, svaté knihy popisují jisté skutečnosti, které se odehrávali na různých místech světa a většinou popisují to, co si mysleli lidé, kteří byli místní. Platí za předpokladu, že autor si svá tvrzení nepřikrášlil. Pak na tom není nic nepochopitelného. To, že lidé vždy chtěli být blíže Bohu není žádnou záhadou, touží po ideálech. Náboženství se po světě šířila, jak lidé cestovali.

2 barsine barsine | 20. dubna 2010 v 14:42

Pěkné! Máš pravdu, Bůh je jen jeden, stejně jako je i Bible jedna. Pravé náboženství se pozná podle ovoce, které nese, jak je i v Bibli napsáno.. Ale o tom všem, ať už s tebou souhlasím(e) nebo ne, lidé budou "vždycky" polemizovat..Kolem nás je spoustu důkazů o tom, že Bůh existuje- příroda, samotní lidé.. Je taky ale k zamyšlení, že pokud je tedy Aláh jeden a ten samý Bůh jako ostatní, jak je možné, že muslimové chodí válčit? Bůh přece nenávidí násilí..

3 kerria kerria | E-mail | Web | 20. dubna 2010 v 16:01

[2]: A ve jménu čeho vedli křesťané křížové výpravy? :-D

4 mauron mauron | 27. září 2010 v 21:42

Všechny tyto stále se opakující příběhy jsou samozřejmě přepisovány z náboženství do náboženství. Zkuste si najít hodně dobrý film "Zeitgeist". Perfektně dochází k tomu, že hodně nábožensví má svého Krista (i když se pokaždé jmenuje jinak), který přichází na svět vždy stejně. A astronomicky krásně dojdete k tomu co je tím Kristem v těch náboženstvích. Je to vždy Slunce. Ta nejúžasnější hvězda díky které tu jsme. Sílu a moc Slunce chápali všichni vždy stejně bez rozdílu. Kdykoli se blížil zimní slunovrat a Slunce zapadalo dřív a dřív, čekali lidé až se to klesání zastaví (smrt Slunce) a znovu Slunce začne stoupat. Dokázali podle hvězd přesně předpovědět kdy to bude. Kdy se Slunce znovu narodí. To se muselo povrdit po třech dnech po slunovratu - 25.prosince. Ve všech těchto náboženstvích se jejich představitel (Kristus, Attis, Krišna, Mirtha, ..) narodil 25. prosince, protože právě on představoval Slunce. To Slunce i jeho poloha na nebi mezi hvězdami (především ve vztahu k nejjasnější hvězdě - Siriu) v době zimního slunovratu je něco co viděli všichni lidé na celé Zemi statisíce let stále stejně. Aby si tu polohu zapamatovali, zabalili ji do legend z pozemského světa: Narození z pany (Virgo - souhvězdí), velká hvězda (Sirius), tři králové směřující za velkou hvězdou (tři hvězdy přesně v řadě ze souhvězdí Orion následující velmi jasný Sirius). wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_The_Movie

5 Kerria Kerria | Web | 28. září 2010 v 13:02

Díky za tip. Na ten film se podívám, zajímá mě to.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama