Na reklamy nereaguju, okamžitě je mažu a pisatele blokuju!

Jaká jsou práva rodičů???

2. ledna 2010 v 20:30 | Kerria |  Děti
Znáte práva svých dětí? Některá z nich jsou velmi zajímavá a v kombinaci s věkem mezi 17 a 18 lety vás můžou dovést až do ordinace psychiatra.


- Právo roztahovat se ve vašem domě, ničit váš majetek a plýtvat vašimi financemi. Nevěříte, že toto právo vaše dítě má? A co byste tedy proti takovému chování dělali?

- Právo přicházet si a odcházet kdykoliv se mu zachce, nerespektovat žádou zavírací dobu. Nevěříte? Tak zkuste zamknout a nepustit své dítě domů. Budete mít velké štěstí, pokud si nebude stěžovat někde na lince bezpečí.

-Právo vypustit vám i několikrát denně celý kotel teplý vody. Jediný způsob, jak mu v tom zabránit, je mít neustále zapnutý ohřev. Pokud tedy nechcete vypadat jak zmoklá slípka, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

- Listina práv dětí mu rovněž zaručuje právo na svobodu projevu a vlastní názory. Takže, pokud dítě mluví vulgárně, uráží jiné osoby vč. vás, jedná jen v souladu s tímto svým právem. Pozor, pokud zareagujete ve stejném duchu, může se jednat o psychické týrání!

- Dítě má také právo na kulturní život. V podstatě to znamená, že má právo poslouchat hudbu tak hlasitou jak dokáže snést. Že to nesnesete vy ho nemusí zajímat.

- Dítě má právo po příchodu domů sníst zásoby potravin na několik dní během chvilky, případně si pozvat na výpomoc své kamarády.

- Dítě má právo na vaše finance. Pokud mu je na požádání nevydáte dobrovolně, má právo si vzít samo a to v takovém množství, jaké právě potřebuje, nebo jaké uzná za vhodné. Zabránit se tomu dá jedině pořízením trezoru.

- A v neposlední řadě, dítě má právo na vlastní služebnictvo, pokud si ho nemůžete dovolit, jste povinni se této role zhostit sami.

Myslíte, že přeháním? Vůbec ne. Pokud se dítě takto chovat chce, tak nemáte jediný legální prostředek jak mu v tom zabránit. Jeden vlastně ano. Můžete jít ke kurátorovi a začít to s jeho pomocí řešit. Ovšem v případě dítěte, kterému se blíží osmnácté narozeniny, je to víceméně ztráta času. Kurátor vám nijak nepomůže. Na umístění dítěte do nějakého nápravného zařízení je pozdě. Než se vyřídí všechny formality, shromáždí všechna potvrzení a proběhne soud... Dítě bude dřív plnoleté. Ani psycholog vám v takovém případě nepomůže, protože jakákolliv terapie trvá příliš dlouho. Může vám pomoci jedině v tom, abyste to sami psychicky zvládli a ustáli.

A nenechte se uklidnit tím, že dovršením plnoletosti dítěte se něco změní! Může být ještě hůř! Pokud dítě bude stále ještě studovat, jste povinní se o ně starat a poskytovat mu vše jako doposud. Jen s tím malým rozdílem, že už se nemůžete obrátit ani na toho kurátora. Jedinou šancí pro vás je podat na dítě trestní oznámení z důvodu domácího násilí.

A jaká jsou práva rodičů? Máme právo rozhodovat sami o sobě, svém čase, svém majetku....??? Ne! Máme alespoň právo na klidný život v našem domově?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hančí Hančí | 28. května 2010 v 23:03

Víte, můj tchán říkával: O děti se má starat až do smrti. A pak ještě platí : Dokud matka funí, držíme se u ní! Možná dnes, 28. května 2010, tedy téměř 5 měsíců po napsání článečku, to již nevidíte tak černě ;-) Odhaduji, že jste to napsala pod vlivem nějakého silného zážitku s pubertálním potomkem.

2 эM эM | Web | 13. června 2010 v 18:39

Zajímavé, vidět tyhle věci z pohledu rodiče, ale musím říct, že něco z toho bych si nikdy nedovolila. Protože bych za to zřejmě schytala pár facek. Asi dost záleží na výchově.
Docela mě pobavilo to s tou listinou práv a svod + psychické týrání. Netušila jsem, že obyčejné hádky se považují za psychické týrání. Já jsem doma vulgární pouze v případě, když už všechny ty narážky, poučky a hloupé vtípky přesahují míru snesitelnosti.

3 adaluter adaluter | Web | 13. února 2011 v 18:12

Máš u nás doma veb kameru, nebo aspoň odposlech? Ach, jak dobře já vím o čem je řeč. A ač jsou normálně všichni proti násilí, dnes mi říkají, že jsem jí měla mlátit, dokud byl čas. Ale ona byla do sedmnáci a půl naprosto v pohodě, skvělá, nebyl důvod vztáhnout na ni ruku a pak nejednou, že je pozdě. Tak co s tím? :-?

4 Rachid Rachid | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 15:08

Tady se mi líbí... ;-)

5 Beltrix Beltrix | Web | 2. ledna 2013 v 12:50

Nevím, ale vcelku mi přijde, že tohle je o výchově. Naši na mě praktikovali (a i teď se snaží :D) dost volnou výchovu, ale některý meze jsou prostě betonový a stačilo mi jednou od nich narazit hlavou a víckrát jsem se o to nepokoušela. Takže nic z uvedeného bych si asi nedovolila. Teda možná kromě tý hudby... ale i na tu si naši zvykli. Za trest mi pouští dechovky. :-D

6 Kerria Kerria | Web | 2. ledna 2013 v 14:16

[5]: O výchově je to jen částečně. Pokud je dítě ochotné nést následky nebo se podvolit stanovenému trestu, je to dobrý. Ale co může udělat rodič, když dítě všechno ignoruje?
Jak si vynutit, aby dítě umylo nádobí, dodrželo zákaz počítače nebo domácí vězení?

7 Amelie Amelie | Web | 26. prosince 2013 v 1:41

[6]: Dceři bude za pár dní 14...už rok mě deptá "podobnými náladami, lhaním, krádežemi, neposloucháním, nedodržováním času..." a já nevím co s tím... O výchově to moc není. Učím ji dvě hlavní zásady: Nelhat a nekrást a stejně to ignoruje. Včera, na Štědrý den, jsem kvůli ní probrečela dvě hodiny. Nejhorší Štědrý den v životě. A k tomu dva autisty. Super kombinace. Už bere antidepresiva a anxiolytika. Asi bych měla začít taky, nebo skončím v blázinci.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama